Wędkarze rozpoczęli sezon na łososie

  Wędkarze rozpoczęli sezon na łososie

  Marcin Kamiński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  To był szczególny dzień dla miłośników wędkarstwa, a już zwłaszcza dla tych, którzy lubią dużą rybę. 1 stycznia zakończył się dla wędkarzy sezon ochronny na trocie i łososie. Tego dnia, jak co roku, na brzegu Słupi, niekwestionowanej królowej trociowatych, stanęło około 1000 wędkarzy z całej Polski.
  Można było spotkać ich nie tylko nad rzeką w mieście, ale i w Bydlinie oraz w pozostałych miejscowościach, gdzie meandruje Słupia. Na ten jeden, szczególny dzień przyjeżdżają miłośnicy wędkowania nawet z zagranicy. Wielu wędkarzy pojawia się nad rzeką już parę minut po północy, inni natomiast wznoszą toast szampanem, jednocześnie zanurzając wędzisko w wodzie.

  - To faktycznie szczególny dla nas dzień - mówi Teodor Rudnik, prezes słupskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego.
  - W tym roku jest jednak jeszcze bardziej szczególny, bo w ubiegłym roku wpuściliśmy do rzek 30 tysięcy sztuk narybku łososia i 70 tysięcy sztuk narybku troci. To bardzo dużo. W poprzednich latach także zarybialiśmy Słupię. Ile ryb jednak z tamtych akcji zarybiania wpłynęło do naszej rzeki i ile zeszło już w dół, dowiemy się niebawem, jak oczyścimy obraz ze skanerów umieszczonych na przepławce.

  Jednak masowy najazd wędkarzy nad rzekę to nie wszystko. Słupski okręg PZW, aby uczcić zakończenie okresu ochronnego, już od kilku lat organizuje nad rzeką festyn "Łosoś" dla miłośników wędkowania, oczywiście tych którzy mają opłacone składki. To największa impreza wędkarska w Polsce. W tym roku udział w niej wzięło w sumie 350 zawodników, którzy w czasie przewidzianym na zawody złowili zaledwie 13 sztuk ryb.
  - Mało, ale to z powodu pogody. Ocieplenie powietrza spowodowało, że ryby nie brały, choć są - dodaje Rudnik.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo