We wtorek 5 lipca "Czarny protest" KOD-u w Gdańsku

Ewelina OleksyZaktualizowano 
W Gdańsku zwolennicy KOD-u protestowali już kilkukrotnie
W Gdańsku zwolennicy KOD-u protestowali już kilkukrotnie Przemyslaw Swiderski/ Archiwum
Komitet Obrony Demokracji organizuje we wtorek 5 lipca "Czarny protest" w Gdańsku. To manifestacja w obronie Trybunału Konstytucyjnego.

Nie widać końca sporu wokół Trybunały Konstytucyjnego. Dlatego we wtorek członkowie Komitetu Obrony Demokracji i jego zwolennicy spotykają się 5 lipca o godz. 17 pod Zieloną Bramą na Długim Targu, gdzie zorganizują happening.

- Głęboko zaniepokojeni stanem demokratycznego trójpodziału władzy w Polsce, pragniemy pokazać, jak ogromne znaczenie w życiu każdego obywatela ma święta zasada niezawisłości władzy sądowniczej. Jednym z jej zadań jest kontrola zgodności stanowionego prawa z Konstytucją i międzynarodowymi traktatami. Chcemy podkreślić fundamentalne znaczenie dobrego funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego jako organu stojącego na straży Konstytucji, a zatem będącego gwarantem przestrzegania przez większość parlamentarną obowiązującego prawa. Projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym forsowany przez większość parlamentarną nie rozwiązuje istniejącego od kilku miesięcy konfliktu wokół Trybunału. Skutkiem wprowadzania tej ustawy będzie całkowity paraliż pracy Trybunału, któremu stanowczo się sprzeciwiamy! - piszą organizatorzy wydarzenia. -Nie po to zbieraliśmy podpisy w często fatalnych warunkach atmosferycznych, narażając się wielokrotnie na agresję żeby sejm przyjął tak skandaliczny projekt !- dodają.

Jak informuje KOD Pomorze, podczas wtorkowej demonstracji skandowane będą hasła: " Trybunał nie obroni się sam" ,"Nie słuchacie 100 000 usłyszycie miliony". Później uczestnicy proszeni są o zaklejenie ust czarną taśmą klejącą. Na zakończenie odśpiewany ma zostać hymn Polski. Całość potrwa do 20 minut.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 15

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
AJB

Chopie, załóż nauszniki, bo od tego obijania ci się o uszy będziesz miał słuchy jak zając lub nietoperz! ;)

P
Polihistor

ale nie aspirują oni do ról, jakie pełnić pragnie Wielki-Nie-Płacący.

ż
że

alimentów również nie płaci Prezes TVP Jacek K.

W
Waldan

Tylko w głowie z obitymi uszami można wmawiać jednocześnie, że Macierewicz jest winny, bo 15 lat temu w Jego otoczeniu przebywał Luśnia, a PO jest niewinna i szlachetna, choć zakładał ją Olechowski i Czempiński, ministrem był Boni, a TW była zdecydowana większość eutoPOsłów!
Jeszcze więcej GWna proszę POczytać, to nie takie idiotyzmy łyknie Pan jak bułkę z masłem!
Dlaczego szKODnicy NIE protestują, że ich wysiłek włożony w zbieranie POdpisów ich Alemenciarz do spółki z PO i Petru chcieli wrzucić do kosza sejmowego??? Nie wiedzą o tym?
Damy radę!

A
AJB

Koń jaki jest każdy widzi, ale lemingów podskakujących niczym POciągły na "tfaży" Romek i rżących z dowcipów Alimenta, Schetyny i tej , no jak jej tam, .... Szumełdy jakoś mi nie żal. Dla tych oderwanych od koryt (a wcześniej granatem od pługa) aferałów i ich POciotków, emerytów UB, SB, WSi i ich resortowych dzieci i wnuków jakoś trudno mieć współczucie. Niech ich tam TW Bolek ma w swojej opiece! :)

ż
że

z konfidentami i SB-kami trzyma Antoni M.

K
Krystian

O co im chodzi, ze kraść juz nie mogą?

S
Stoczniowiec

Czy o taką Polskę w 1980r. w stoczni gdańskiej walczyłem?
Komitet Obrony Debilizmu, konfidenci i zdrajcy uważają że mają prawo stać ponad demokratycznie wybrany rząd.
Prezes Rzepliński w każdym innym kraju świata za tak rażące łamanie prawa już dawno siedział by w więzieniu.

z
zomo

Same śmiecie moralne i niedobitki komuchów. Kopami rozgonić te ścierwa.

B
Bolo

Policja zdrajcow powinna pałowac !!!

g
gosc

nie można Kaczyńskiemu i Dudzie pozwolić na łamanie prawa, tak trzymać

k
kody

Dobra zmiana grubej kreski wszyscy sedziowie do lustracji i dekomunizacji chcemy poznac ktorzy sedziowie Trybunalu Konstytucyjnego byli agentami sluzb specjalnych !

P
Polihistor

Dzięki! :-)

P
Polihistor

A wiedzą o fakcie, że po tym, jak zbierali te podpisy " w trudnych warunkach atmosferycznych", ich "lider" chciał kodziarski projekt w ogóle z Sejmu wycofać, i tylko determinacja PiS sprawiła, że stał się on przedmiotem prac parlamentarnych?
Ha, może i wiedzą, ale jak im każą, to się stawią - bo przecież przeciw czemuś protestować trzeba, a jak nie ma REALNEGO powodu, to się coś tam wymyśli.
Biedne, biedne sieroty po PRL i III PRL (alias II PRL) jednocześnie :-).

l
lalamida

hehe, najpierw zakleją, potem zaśpiewają. To taka mruczanka będzie bardziej.... "pora na dobranoc, bo już księżyc świeci, alimenty płacić czas na swoje dzieci...", hehe

Dodaj ogłoszenie