We wtorek 24 lipca rusza remont torowiska na gdańskich...

  We wtorek 24 lipca rusza remont torowiska na gdańskich Stogach. Tramwaje będą jeździć normalnie przez całe wakacje, objazd czeka kierowców

  MP

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  We wtorek 24 lipca rusza remont torowiska na gdańskich Stogach
  1/9

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Przemek Świderski

  W pierwszej kolejności wykonawca - konsorcjum hiszpańskich firm Alidesa i Colavi, weźmie się za remont jezdni oraz ścieżki rowerowej przy ulicy Wosia Budzysza. Główny element inwestycji, czyli torowisko tramwajowe, zostanie zamknięte dopiero po wakacjach.
  Przyszłotygodniowy start prac spowoduje, że kierowcy by ominąć ul. Wosia Budzysza będą musieli wybrać ul. Sienną, która stanie się dwukierunkowa. Ruch pieszy w obrębie prac odbywał się będzie po wyznaczonych tymczasowych chodnikach.

  Czytaj: Umowa na przebudowę linii tramwajowej na gdańskich Stogach podpisana. Najpoważniejsze prace ruszą po wakacjach

  Przypominamy, że docelowa przebudowa infrastruktury tramwajowej ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej w Gdańsku realizowana jest w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – etap IVa. Koszt inwestycji to ponad 110 min zł, z czego ponad 46 min zł to pozyskane dofinansowanie unijne, pozostałe środki pochodzą z budżetu Miasta Gdańska. Przewidywany termin zakończenia robót to połowa roku 2019.

  Istniejące torowisko tramwajowe zostanie przebudowane na odcinku od skrzyżowania ul. Sucharskiego z ul. Wosia Budzysza, biegnącego dalej wzdłuż Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej do Pętli „Stogi Plaża". To odcinek o łącznej długości ok. 3700 m (linia dwutorowa). Przebudowane zostaną także dwie pętle: tramwajowo-autobusowa „Pasanil" (ok. 350 m) i tramwajowa „Plaża Stogi" (ok. 450 m), na których pojawią się dodatkowo tory odstawcze. Aby mieszkańcom korzystającym z komunikacji miejskiej było wygodniej, na odcinku tym przebudowane zostaną przystanki tramwajowe. Będą one włączone do sieci TRISTAR, a także do systemu informacji pasażerskiej.


  - Dzięki tej inwestycji poprawi się jakość nie tylko torów tramwajowych i sieci trakcyjnej. Przebudowany zostanie również istniejący układ dróg (ul. Wosia Budzysza, ul. W. Stryjewskiego, odcinek ul. Nowotnej) wraz ze skrzyżowaniami, zjazdami, chodnikami, ścieżkami rowerowymi i trasami pieszo-rowerowymi. Łącznie przebudujemy ponad 2,5 km dróg, prawie 2 km chodników, oraz 1,2 km ścieżek rowerowych i tras. Wykonawca zmodernizuje także sieci wodociągowe i kanalizacyjne - podkreśla Anna Iwanowska z biura prasowego gdańskiego magistratu.


  POLECAMY POMORSKIE MOTOFAKTY.PL:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY