MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ważne zmiany na ul. Piramowicza w Gdańsku. Od 31 lipca nowa organizacja ruchu

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
GZDIZ
Od piątku, 31 lipca na ul. Piramowicza obowiązuje nowa organizacja ruchu, polegająca na odwróceniu kierunku jazdy na całej jej długości. Rozwiązanie to zmniejszy ryzyko potrącenia w miejscu, które w mieście jest jednym z bardziej kolizyjnych.

Do tej pory z powodu ograniczonej widoczności na skrzyżowaniu ul. Piramowicza z al. Zwycięstwa dochodziło do wymuszeń pierwszeństwa przejazdu, a nieraz także potrąceń rowerzystów przez kierowców włączających się do ruchu w al. Zwycięstwa.

Kierowcy będą poruszać się w odwrotnym kierunku

Od teraz samochody będą poruszać się w odwrotnym kierunku, czyli od al. Zwycięstwa w stronę al. Hallera. Natomiast rowerzystów będzie obowiązywał ruch w obu kierunkach. Kierowcy wyjeżdżający z ul. Piramowicza będą mieli możliwość skrętu wyłącznie w prawo w al. Hallera. Jednocześnie w ciągu sąsiedniej ul. Uphagena ruch pojazdów będzie nadal odbywał się w obu kierunkach.

Zmiany przyczynią się do uspokojenia ruchu drogowego w tym rejonie poprzez przywrócenie jej charakteru drogi lokalnej. Obecnie ul. Piramowicza w większości przypadków wykorzystywana jest jako skrót między al. Hallera a al. Zwycięstwa. Dzięki zaprojektowanym zmianom i ograniczeniu tranzytu wzrośnie także bezpieczeństwo ruchu w pobliżu szkoły.

Nowe oznakowanie

W związku ze zmianą organizacji ruchu, na ul. Piramowicza zostanie zamontowane nowe oznakowanie pionowe, m.in. wskazujące kierowcom wjazd do obszaru objętego ograniczeniem prędkości do 30 km/h oraz informujące o sposobie postoju pojazdów w ramach Strefy Płatnego Parkowania. Dodatkowo ul. Piramowicza wraz z odcinkiem ul. Uphagena zostanie objęta ograniczeniem tonażowym.

Wymalowane zostanie również nowe oznakowanie poziome. Odtworzone zostaną znaki przejścia dla pieszych oraz przejazdu dla rowerzystów przez ul. Piramowicza. W celu zwrócenia szczególnej uwagi kierowców na cyklistów przewidziano wymalowanie linii segregacyjnej oraz symbolu roweru ze strzałką. Dodatkowo poprzez powierzchnie wyłączone z ruchu przewiduje się zawężenie zarówno wlotu, jak i wylotu ul. Piramowicza. By pomóc kierowcom zorientować się w nowej sytuacji, na połączeniu ul. Piramowicza – al. Hallera zostanie ustawiona bariera drogowa na okres najbliższych dwóch tygodni, która uniemożliwi im przejazd w niewłaściwym kierunku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki