Water Show Gdańsk nad Motławą. Najlepsi na świecie zawodnicy...

  Water Show Gdańsk nad Motławą. Najlepsi na świecie zawodnicy w wodnych sportach ekstremalnych, zaprezentowali swoje umiejętności w Gdańsku

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Water Show Gdańsk 2018 nad Motławą
  1/45

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Hukało

  Najlepsi na świecie zawodnicy, specjalizujący się w wodnych sportach ekstremalnych, zaprezentowali swoje umiejętności na Motławie w ramach pierwszej edycji Water Show Gdańsk 2018. To były widowiskowe akrobacje na wodzie.
  Water Show Gdańsk to pierwsza edycja niezwykle spektakularnej imprezy. Między Ołowianką a Wyspą Spichrzów odbyły się pokazy umiejętności najlepszych na świecie zawodników, specjalizujących się w wodnych sportach ekstremalnych.Zobacz galerię

  – W ramach Water Show Gdańsk pokazaliśmy turnieje rozgrywane symultanicznie we flyboardingu, wakeboardingu, blob jumpingu, splash divingu, jet ski freestyle i dragon boats – mówi reprezentująca organizatora Marta Szadowiak.  Flyboarding polega na unoszeniu się nad wodą i wykonywaniu akrobacji w wodzie i powietrzu, dzięki flyboadowi, czyli specjalnemu urządzeniu, które wytwarza dwa strumienie wody pod dużym ciśnieniem.

  Wakeboarding to połączenie snowboardu i nart wodnych. Zawodnik płynie na specjalnej desce za motorówką, skuterem wodnym lub wyciągiem.

  Blob jumping to... ludzka katapulta. . Zawodnik leży na poduszce, czekając na wystrzał, dwie osoby skaczą z wysokości na poduchę i wybijają go nawet na 12 metrów.

  Jet ski freestyle to wykonywanie widowiskowych akrobacji na skuterze wodnym.

  Splash diving, to tzw. skoki na bombę z wysokości 6 metrów.

  Organizatorzy nie zapomnieli także o konkurencjach przeznaczonych dla drużyn. Dla fanów rywalizacji zespołowej przygotowano turniej smoczych łodzi, które zmierzyły się w trzech konkurencjach.

  Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się nocna parada zwycięskich zawodników: Night Led Show (w godz. 21:45 - 22:00). To kolorowe, pełne efektów wizualnych widowisko.


  ZOBACZ TAKŻE: Water show w Szczecinie/2018

  tvn24

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Przepowiednie jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego na 2018 rok  Bursztynowy Ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku  Luksusowa rezydencja Jana Kulczyka na sprzedaż  Kalendarz sportowy 2018 - piękne zdjęcia sportowców i szczytny cel  Nauczyciel płakał, jak poprawiał: Najlepsze teksty uczniów i nauczycieli  Masz kota lub psa? Uważaj na trujące rośliny w domu!  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo