Wasz ulubiony Pomorzanin ma 63 lata

  Wasz ulubiony Pomorzanin ma 63 lata

  Maciej Wośko, redaktor naczelny

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Sześćdziesiąt trzy lata. Dla trzydziestoparolatka to perspektywa prawie kosmiczna - przestrzeń lat, zmieniające się ustroje, przemijające dekady, mody, sukcesy, zwycięstwa i katastrofy, wreszcie - ludzie, przychodzący i odchodzący.
  I jak z własnej perspektywy napisać o ukazującej się od 1945 roku gazecie w tych kilku wierszach? Jak napisać o 63-letnim Pomorzaninie, którego wszyscy znają.

  "Dziennik Bałtycki", co widać na archiwalnych już stronach gazety - podlegał jak wszyscy wiatrom historii i Polski, i regionu. Zmieniały się tematy czołówek, informacje, sposób ich przekazywania, ba? kolor winiety. We wszystkich wydaniach znajdziemy mimo to jedną wspólną wartość - regionalność.
  Bo "Bałtycki" znaczy stąd, z Wybrzeża, z Pomorza, z Trójmiasta, z Kaszub, z Elbląga i Starogardu. I to właśnie słyszałem od ludzi, których miałem szczęście spotkać w redakcji 15 lat temu. Od nich do dziś uczę się wartości ponadczasowej - szacunku dla Czytelnika. Dziś święto waszej gazety. Spotykamy się codziennie. Z samego rana. I choć "sześćdziesiątka" na karku - żwawo ruszamy do kiosku lub skrzynki z prenumeratą. I choć wiek emerytalny - znamy się z internetu. I zmieniamy się, by dobrze wyglądać. A jako "Polska Dziennik Bałtycki" ruszamy dziarsko na ulice Słupska, Chojnic, Kwidzyna, Malborka i Elbląga.

  Z okazji 63 urodzin waszego ulubionego Pomorzanina - drodzy Czytelnicy - składamy życzenia. Radości z czytania, dzielenia się opiniami, dobrych wiadomości - doskonałej gazety.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo