Warta Poznań rozniosła Stal Mielec. Siedem goli w meczu PKO Ekstraklasy, hat-trick Adama Zrelaka

Jacek Czaplewski
Zrelak dał popis. Warta - Stal 5:2
Zrelak dał popis. Warta - Stal 5:2 PAP/Jakub Kaczmarczyk
Warta Poznań odniosła rekordowe zwycięstwo w sezonie i dzięki niemu oddaliła się od strefy spadkowej PKO Ekstraklasy. Na zakończenie 29. kolejki rozniosła Stal Mielec, wygrywając aż 5:2. Bohaterem meczu był Adam Zrelak. Słowacki napastnik wbił trzy bramki. Aż strach pomyśleć, gdzie byliby Zieloni gdyby ich lider nie musiał tak długo leczyć kontuzji.

Warta - Stal wynik meczu 5:2. Zrelak bohaterem Zielonych

Warcie przed meczem zrobiło się naprawdę gorąco. Spadła z czternastego na piętnaste miejsce - ostatnie bezpiecznie. Miała ledwie punkt przewagi nad szesnastą Koroną Kielce, którą w zeszłej kolejce pokonała 1:0.

Mecz w Grodzisku Wielkopolskim przeszedł najśmielsze oczekiwania. Wielkie strzelanie zaczęło się w 7 minucie i skończyło w 71. Już do przerwy padła większość bramek.

To Warta zaczęła i skończyła strzelanie. Prowadzenie dał jej najpierw Konrad Matuszewski po dograniu z lewej flanki. Debiutancką asystę zaliczył Mohamed Mezghrani. Radość trwała dziesięć minut, ponieważ błąd Jędrzeja Grobelnego na przedpolu wykorzystał Alvis Jaunzems.

Ten klub obejmie Szulczek? Z trenerem Warty rozmawiała także Cracovia

Warta Poznań - Stal Mielec 5:2
Warta Poznań - Stal Mielec 5:2 PAP/Jakub Kaczmarczyk

Warta - Stal. Zrelak opróżnił magazynek. Hat-trick!

Stal grała przeciętnie, jednak przed przerwą zdążyła jeszcze raz odpowiedzieć. Na pięknego gola Adama Zrelaka odpowiedział Ilja Szkurin. Białorusin ma trzynaście trafień i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców.

Warta od razu po zmianie stron odzyskała prowadzenie za sprawą Zrelaka. Potem podwyższył po wrzutce Dawid Szymonowicz, aż w końcu hat-tricka skompletował Zrelak.

Dzięki ósmej wygranej w sezonie Warta awansowała na trzynastą pozycję. Do dziewiątej Stali traci tylko cztery punkty.

Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Stal Mielec (w skali 1-6):