Warta Poznań - Arka Gdynia 0:1

RR
Tomasz Jarzębowski zapewnił Arce trzy punkty w meczu w Poznaniu
Tomasz Jarzębowski zapewnił Arce trzy punkty w meczu w Poznaniu Tomasz Bołt
Żółto-niebiescy zaczęli rundę wiosenną w I lidze od zwycięstwa. W sobotę pokonali w Poznaniu tamtejszą Wartę 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 35 minucie Tomasz Jarzębowski.

Kibice w Poznaniu, w tym grupa sympatyków Arki, doczekali się w sobotnim meczu tylko jednej bramki. Gdynianie w 35 minucie meczu wykorzystali stały fragment gry, a dokładnie rzut rożny, po którym doszło w polu karnym Warty do dużego zamieszania. Wykorzystał je Tomasz Jarzębowski, który dobijając piłkę do odbiciu jej przez bramkarza gospodarzy zdołał umieścić ją w bramce rywali.

Żółto-niebiescy schodzili więc do szatni z przewagą, ale trzeba szczerze przyznać, że mecz zyskał na atrakcyjności dopiero w drugiej połowie. Wtedy to Warta zaczęła odważniej szukać swoich szans. Skutkowało to akcjami z jednej i drugiej strony boiska. Bliski podwyższenia na 2:0 był Marcus da Silva, ale jego strzał głową w 60 minucie meczu wybronił Łukasz Radliński.

Później doszło jeszcze do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym Warty. Akcja miała miejsce w 78 minucie meczu, kiedy to jeden z graczy Arki był powstrzymywany przez obrońcę gospodarzy, ale sędzia nie zdecydował się wskazać "na wapno". 3 minuty później Łukasz Zwoliński w sytuacji sam na sam z Radlińskim trafił... w słupek.