reklama

Warsztaty świadomości onkologicznej po raz trzeci w Gdańsku i Gdyni. Wstęp bezpłatny!

Sandra Janikowska
Po raz kolejny w Trójmieści organizowane są "Warsztaty Świadomości Onkologicznej" mające pomóc osobom chorującym na nowotwory oraz ich bliskim odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku oraz w Gdyńskim Centrum Onkologii. Organizatorem wydarzeń jest Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Źródło: Facebook Infolinia Onkologiczna PTPO
Po raz kolejny w Trójmieście organizowane są "Warsztaty Świadomości Onkologicznej" mające pomóc osobom chorującym na nowotwory oraz ich bliskim odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku oraz w Gdyńskim Centrum Onkologii. Organizatorem wydarzeń jest Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Choroba onkologiczna to ekstremalna sytuacja dla każdego. To, jak sobie radzimy z przyjęciem do świadomości postawionej diagnozy, leczeniem oraz skutkami ubocznymi, zależy od kilku czynników. Ważne są umiejętności komunikacyjne, zarówno między personelem medycznym i pacjentem, ale także pomiędzy chorym i jego bliskimi, w tym dziećmi. Istotne jest wzajemne zrozumienie potrzeb pacjenta i osoby wspierającej. Nie zapominajmy też, że równie ważne jest to, aby pacjent miał świadomość z czym wiąże się terapia onkologiczna. Dobrze poinformowany chory to pacjent mniej przestraszony, bardziej ufny wobec lekarza i często... chętny do współpracy.

ZOBACZ TAKŻE: Znani onkolodzy - m.in. prof. Jacek Jassem i prof. Rafał Dziadziuszko - odwołani z Krajowej Rady ds. Onkologii

Bezpłatne warsztaty w Gdyni i Gdańsku

Dla wielu osób diagnoza onkologiczna to wyrok, który utrudnia im odnalezienie się w ciężkiej rzeczywistości. Dlatego też Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne po raz kolejny podjęło się organizacji "Warsztatów Świadomości Onkologicznej".

To już trzecia edycja projektu. Warsztaty psychoonkologiczne odbywają się w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku i w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni

Chcieliśmy, aby pośród uczestników było więcej osób, które albo są świeżo po diagnozie, albo aktualnie się leczą. I to się udaje

- wyjaśnia psycholog, koordynator projektu Dorota Grabowska.

Zapewnia także, że personel medyczny przejdzie specjalistyczne szkolenia. Zorganizowane zostaną także spotkania poświęcone profilaktyce chorób nowotworowych w czterech pomorskich zakładach pracy.

Wsparcie dla pacjentów, ale nie tylko

W trakcie spotkań z pacjentami i ich najbliższymi poruszone zostaną następujące tematy:

  • Jak rozmawiać o chorobie z bliskimi - rola komunikacji w procesie zdrowienia.
  • Jak sobie radzić ze stresem i lękiem w chorobie nowotworowej - warsztat oparty na założeniach Terapii Simontona i Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ).
  • Para w obliczu choroby - o potrzebach chorego i opiekuna, relacja w związku a choroba nowotworowa.
  • Powrót do pracy po chorobie nowotworowej.

Spotkania w Gdyni odbędą się: 21.11 i 5.12, a w Gdańsku - 22.11 i 6.12. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 15:30. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

ZOBACZ TAKŻE: Prestiżowa nagroda dla onkologa z Gdańska. Prof. Rafał Dziadziuszko odbierze ją w Genewie

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie