Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 03godz.
  • 57min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Warszawskie muzea ponownie otwarte. Jak wyglądają ograniczenia w czasie pandemii koronawirusa?

RTY
Warszawskie muzea ponownie otwarte. Jak wyglądają ograniczenia w czasie pandemii koronawirusa?
Warszawskie muzea ponownie otwarte. Jak wyglądają ograniczenia w czasie pandemii koronawirusa? Canva.com
Muzea w Warszawie ponownie otwierają się na zwiedzających. W dobie pandemii koronawirusa obowiązywać będą jednak pewne ograniczenia. Po dwóch miesiącach zamknięcia znów będzie można wybrać się do Muzeum Powstania Warszawskiego, Domu Spotkań z Historią, czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Stołeczny Ratusz informuje, że nowe zasady odwiedzania muzeów i podobnych placówek dostosowane są do sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Pojawiły się dodatkowe zabezpieczenia - płyny dezynfekujące czy plastikowe przegrody. Większość muzeów nie udostępni też całości swoich ekspozycji, a w pomieszczeniach wystawienniczych zwiedzający powinni mieć zakryte usta i nos - wylicza Karolina Gałecka, rzeczniczka Urzędu m.st. Warszawy na łamach Onetu.

3 czerwca otwiera się ponownie Muzeum Powstania Warszawskiego, natomiast 5 czerwca znów będzie dostępne dla zwiedzających Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które zaprasza na nową wystawę "Wiek półcienia".

Nowości szykuje również Dom Spotkań z Historią, który zaprasza już od 6 czerwca.

W drugiej połowie miesiąca ponowne otwarcie planują m.in. Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie - od 16 czerwca czy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - od 26 czerwca. Szczegółowe informacje oraz nowe zasady zwiedzania zamieszczane będą na ich stronach internetowych. - pisze Onet.

Źródło: Onet.pl.

Oglądaj nasze studio wyborcze. Start w niedzielę o g. 21:45

Wideo

Materiał oryginalny: Warszawskie muzea ponownie otwarte. Jak wyglądają ograniczenia w czasie pandemii koronawirusa? - Dziennik Zachodni

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie