Warszawa: 1 października byliśmy na Festiwalu Aplikacji Mobilnych

Eliza Stępień AIPZaktualizowano 
Materiały Prasowe
W pierwszą sobotę października w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy odbył się Festiwal Aplikacji Mobilnych (FAM), którego celem jest popularyzacja polskich aplikacji mobilnych związanych z kulturą i sztuką. - Chcę pokazać również tym starszym ludziom, że Internet służy też nauce, nie tylko graniu w PokemonGo – powiedziała Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP) kuratorka i współorganizatorka wydarzenia Sylwia Żółkiewska.

Festiwal aplikacji Mobilnych (FAM), organizowany przez Fundację Culture Shock, jest popularyzacją polskich aplikacji mobilnych. - Dzisiejsze spotkanie służy promocji aplikacji mobilnych dla kultury i aplikacji , jest to pierwszy festiwal z dużym naciskiem na gry kulturalne, bo ten aspekt chcemy podkreślić – mówiła autorka książki „Appetyt na Aplikacje”Sylwia Żółkiewska.

Pomysłodawczynią i organizatorką imprezy jest Paulina Jędrzejewska, prezes Fundacji Culture Shock. Celem FAM jest rozpowszechnianie wiedzy na temat wartościowych aplikacji mobilnych oraz uświadomienie dorosłym, że aplikacje nie są tylko tanią rozrywką, która odciąga uwagę dzieci od nauki. Jak powiedziała Sylwia Żółkiewska „Internet służy też nauce, nie tylko graniu w PokemonGo”. - Myślę, że każdy może tu znaleźć coś ciekawego dla siebie. (...) młodszym użytkownikom chcemy pokazywać jak fajnie - w sposób kontrolowany - korzystać z aplikacji , a tym starszym chcemy pokazać, że aplikacje mobilne też mogą być przydatne – wyjaśniła w rozmowie dla AIP.

Żółkiewska odniosła się także do najnowszych badań firmy Orange, z których wynika że wszyscy młodzi ludzie są użytkownikami smartfonów, tabletów i innych mobilnych gadżetów, a samo korzystnie z aplikacji jest im bardzo dobrze znane.

W poszczególnych sekcjach tematycznych (Varsaviana, Edukacja, Kreacja, Technologie, Społeczeństwo) uczestniczące w festiwalu rodziny z dziećmi mogły zapoznać się z ciekawymi aplikacjami i dowiedzieć się o przykładach ich zastosowania. - Nasi animatorzy pokazują uczestnikom festiwalu, co można za pomocą tych aplikacji stworzyć, przekazujemy też ciekawe materiały edukacyjne, które już są w sieci na temat aplikacji mobilnych i dokładnie staramy się wyjaśnić, jak dana aplikacja działa – podkreśliła dla AIP Sylwia Żółkiewska.

Współorganizatorka imprezy wspomniała, że niektóre aplikacje „mogą służyć nauczycielom” jako dobry materiał edukacyjny – można się dowiedzieć jak obejrzeć w książce trójwymiarowe obrazki, a nawet – jak przeprowadzić operację kolana, czy też bezkrwawą sekcję żaby.

Zdaniem uczestników festiwalu, wykłady i panele dyskusyjne poświęcone aplikacjom mobilnym okazały się być bardzo interesujące, a nabyta wiedza pożyteczna. - Jedną aplikację można nawet wykorzystać w konkursowej prezentacji, a zawsze kojarzyło mi się to z grami – komentuje jedna z uczestniczek sobotniego festiwalu, Monika.

Prezes Fundacji Culture Shock, Paulina Jędrzejewska oraz kuratorka wydarzenia Sylwia Żółkiewska współpracowały z Junior Dziennikarzami podczas Letniej Szkoły Junior Media w lipcu br. w Uniejowie.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie