Walka o kino aż do skutku

  Walka o kino aż do skutku

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ponad dobę trwała okupacja budynku sopockiego kina Polonia. Członkowie Komitetu Ochrony Kultury Sopotu weszli w piątek wieczorem na sąsiadującą z kinem widownię Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże i przykuli się do krzesełek. Chcieli w ten sposób zaprotestować przeciwko planom przebudowy budynku i likwidacji kina. Ich protest miał związek z podjętą w zeszły piątek przez sopockich radnych uchwałą.
  Zmienia ona plany zagospodarowania przestrzennego dla tej lokalizacji i umożliwia właścicielowi budynku - firmie Capital Park - rozpoczęcie planowanej w tym miejscu inwestycji. W niedzielę w biurze prasowym spółki nie udzielono nam bliższych informacji na temat konkretnych planów inwestora. Firma wydała tylko oświadczenie w związku z protestem.

  - Przyszłe funkcje obiektu, a także sposób zagospodarowania, zostały precyzyjnie określone w uchwalonym przez Radę Miasta Sopotu planie przestrzennym - czytamy w dokumencie.
  W tekście owej uchwały mowa jest o tym, iż inwestor deklaruje chęć przebudowy budynku na obiekt komercyjny, handlowo-usługowy. Wiadomo też, że uchwała pozwala mu na wybudowanie mieszkań na ostatniej kondygnacji nieruchomości. Mowa jest też jednak o tym, że zachowana musi zostać historyczna fasada obiektu od strony ul. Bohaterów Monte Cassino.

  Protestujący zbierali w sobotę podpisy mieszkańców Sopotu pod petycją dotyczącą zachowania budynku w obecnym stanie. Ich inicjatywę poparło około tysiąca osób.
  - Będziemy walczyć, aż decyzja o ewentualnej rozbiórce kina zostanie zmieniona - mówi Jakub Świderski, były sopocki radny, który przewodził protestującym.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo