Wałęsa: Mówcie, że Bolek, ale to ja wygrałem

Krzysztof Nałęcz
Krzysztof Nałęcz
Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (20 zdjęć)
Lech Wałęsa spotkał się wczoraj z mieszkańcami Słupska. Jeździ po Polsce, aby, jak mówi, na nowo zdefiniować demokrację.

Spotkanie zorganizował w sali teatru przy ulicy Jana Pawła II (prawie komplet publiczności) Komitet Obrony Demokracji, którego lokalna struktura powstała w Słupsku stosunkowo niedawno. Spotkanie było prawdziwą eksplozją demokracji, bo część uczestników od początku skoczyła sobie do oczu. Początek był wręcz karczemną awanturą wywołaną przez nie tyle przeciwników, co raczej wrogów Lecha Wałęsy. Prezydenta przywitały więc okrzyki: Bolek, zdrajca, morderca itp. Lech Wałęsa nawet umiejętnie próbował tonować nastroje i częściowo mu się to udało, choć do końca nie brakowało incydentów. Mimo że prowadzący nawoływali do dyskusji o obecnej sytuacji w Polsce, najwięcej było rozliczeń z historią. W jako takiej merytorycznej dyskusji najwięcej mówiono więc o teczkach, lustracji, wyprzedaży majątku. Zresztą obecni na sali stronicy Lecha Wałęsy, jak mecenas Anna Bogucka- -Skowrońska, też raczej dawali świadectwo przeszłości, przypominając ważną i pozytywną rolę Lecha Wałęsy podczas historycznego przełomu lat 80. i 90. XX wieku.

Lecha Wałęsa, odnosząc się do współczesności, mówił, że obecni politycy są rodem z przeszłości, a świat stoi przed nowymi wyzwaniami, z którymi ci politycy nie potrafią sobie poradzić. W Polsce zaś powinniśmy na nowo zdefiniować scenę polityczną: kto jest lewicą, prawicą i co właściwie dziś te określenia znaczą. Zaznaczył, że jest za szeroką dyskusją Polaków na temat tego, jak powinna się kształtować obecnie Polska. I w tej dyskusji powinni uczestniczyć wszyscy.

- Wcale nie jest tak, że ja jestem anty-PiS. Rozmawiajmy, dyskutujmy, ale bez kłótni. Po to, aby Polacy wybierali mądrze - mówił Wałęsa.

W tym kontekście ciekawe pytanie z sali zadał Tomasz Górski, który zapytał o receptę na zagrożenia, z jakimi mamy do czynienia współcześnie. Prezydent Wałęsa odpowiedział, że ma dla współczesnych rady w postaci pewnego wymyślonego przez siebie dekalogu prawd, ale nie zdołał rozwinąć tego wątku. Głównie ze wspomnianego powodu, że spotkanie było raczej spontanicznym wiecem niż rzeczową dyskusją.

Tak jak bardzo często mało merytoryczny jest obecnie dyskurs polityczny w całym kraju. Parę razy słusznie mówiono na sali o brutalności, wręcz chamstwie w obecnych postawach publicznych. Zresztą sam Lech Wałęsa podsumował mityng słowami: „To nie było udane spotkanie, ale jeszcze tu przyjadę, to porozmawiamy. Tylko nie wpuśćcie tu tych krzykaczy”.

Przeczytaj także:

gp24

Materiał oryginalny: Wałęsa: Mówcie, że Bolek, ale to ja wygrałem - Głos Pomorza

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 220

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marcinek
W dniu 22.10.2017 o 13:07, pantadeusz2015 napisał:

- Kto mi tak z-je-bał ten pusty łeb ?Odpowiesz, czy się zapowietrzysz ? 

 

To nie jest twoja wina Jożin, taki się już urodziłeś.

 

p
pantadeusz2015
W dniu 08.02.2017 o 04:54, Gość napisał:

Skoro biegli powołani przez Instytut Pamięci Narodowej stwierdzili, że tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa „Bolek” to Wałęsa, to o czym tu jeszcze dyskutować? B)

Teraz pytanie - co robił "Wolfgang" Przyłębski  i jego dziwka - obecnie samozwańcza "prezes" TK i jej przydupnicki - Muszyński.

 

Odpowiesz, czy się zapowietrzysz ?

G
Gość
W dniu 09.02.2017 o 11:20, ALZHEIMER napisał:

Solidarnościowcy wiedzieli już w 1979 r,że współpracował z SB, potwierdza to Zbigniew Bujak mówiąc;"Ani dla mnie, ani dla nikogo nie było to skrywaną tajemnicą"..? Dlaczego teraz Lider przysięga,że nie współpracował?

 

Dlaczego odrazu nie odstawili Walesy tylko po tym jak "wybrancy" zostali wykopani?

A
ALZHEIMER
W dniu 08.02.2017 o 04:54, Gość napisał:

Skoro biegli powołani przez Instytut Pamięci Narodowej stwierdzili, że tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa „Bolek” to Wałęsa, to o czym tu jeszcze dyskutować? B)


Solidarnościowcy wiedzieli już w 1979 r,że współpracował z SB, potwierdza to Zbigniew Bujak mówiąc;"Ani dla mnie, ani dla nikogo nie było to skrywaną tajemnicą"..? Dlaczego teraz Lider przysięga,że nie współpracował?
G
Gość
W dniu 18.08.2016 o 07:55, Romek napisał:

brawo Słupszczanie , Bolka potraktowali tak jak się traktuje płatnego kapusia SB

 

Skoro biegli powołani przez Instytut Pamięci Narodowej stwierdzili, że tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa „Bolek” to Wałęsa, to o czym tu jeszcze dyskutować? B)

m
menel.pl

pl: wnuk Lecha Wałęsy zaatakował kobietę nożem

wnuk-lecha-walesy-zaatakowal-kobiete-nozem,10578468/

z
zio

Psychopata

G
Gość

TW Bolek Wałęsa ma rację mówiąc, że wygrał. Mimo braku wykształcenia nażarł się, nachapał, zapewnił układy oraz kasę swojemu licznemu potomstwu. Co z tego, że ludzie wiedzą, że donosił bezpiece na kolegów i wrz z układem z Magdalenki sprzedał Polskę i Polaków. W jego materialistycznym i praktycznym światopoglądzie wygrał i to, że nie może uczciwym ludziom i tym, których sprzedawał spojrzeć prosto w twarz, nie ma dla niego żadnego znaczenia.

g
gość
W dniu 18.08.2016 o 23:04, Pinky napisał:

Ludzie wredni są? Jest ci smutno? Niebawem będzie ci jeszcze smutniej. Nastąpi to, kiedy zostaniesz rozliczona do siódmego pokolenia i zamiast wysokiej resortowej emerytury otrzymasz rentę obywatelską w wysokości 800 złotych. (nie wcześniej jednak, jak po ukończeniu 65 lat)

 

I własnie o to chodzi o sprawiedliwość !! 

G
Gość

 l

wiadomości dzisiejszy onet-ratusz-odpiera-zarzuty-dot.-afery-reprywatyzacja -działek- kamienic-w Warszawie

 

~anty : W Polsce był tylko jeden przywódca , który przeciwstawił się żydom mieszkającym w Polsce , był to Władysław Gomułka , który mimo swoich wielu ułomności zrobił w 1968 czystkę w kraju.
I to dzięki niemu , Gierek mógł rozpocząć w latach 70-tych prawdziwy rozwój Polski.
Niestety wkrótce nacja ta zaczęła powracać , ale już z przerobionymi nazwiskami na Polskie.
Efektem tego był rok 1980 , strajki sprowokowane pod pustymi obietnicami lepszego jutra , następnie "okrągły stół" , Magdalenka i wybory 1989 , kiedy to większość Polaków głosowała na żydów.
W latach 1980 - 1989 dokonał się IV Rozbiór Polski.
Kolejne władze systematycznie i celowo rujnowały polską gospodarkę , niszczyły przemysł , doprowadziły do bezrobocia , bezdomności , głodu ok. 2 mln. Polaków , upadku służby zdrowia i szkolnictwa i wielu innych negatywnych skutków.
Wszystko zawarte jest w Programie eliminacji Polaków i realizowane prawie bez przeszkód.
Tylko kolejne wybory , które wyeliminują żydów , może pomóc Polsce. Jeśli nie , to Polska będzie nazywała się Polin , czego zaczątek mamy w Warszawie , gdzie za nasze pieniądze postawili sobie "muzeum" o takiej nazwie.
Chcę dożyć czasów , kiedy pojawi się Gomułka - bis i wygna tych barbarzyńców z naszego kraju. 

 

G
Gość
W dniu 18.08.2016 o 12:35, pisior napisał:

Chichot historii ! Słupski establishment PZPR-wsko , ubecko , wojskowy i urzędniczy , który miał Wałęsę w przysłowiowej d...pie w 1995r. trakowa go jako nieuka , prostaka i wszyscy jak jedn głosowali na Kwaśniewskiego vel Stolzmana dziś w postawie stojącej dla dla swego nowego wybawiciela wrzeszczą Solidarność , Mazurek , Obecny , Dobkowski , Czyż , Skowrońska i wielu wielu innych ! A gdzie oni wszyscy byli kiedy Wałęsa był w Słupsku po przegranych wyborach ??? Żałosny widok małych przegranych ludzi stojących z uniesionymi dłońmi i palcami w kształcie litery V  słupska postkomuna , ubecja z wojskowymi skanduje Solidarność ! Precz z Komuną !

 

dziesiejszy Onet

wyborca Polaków do ~Langman, Goldberg, Goldman, Stoltzman: Na koszt kampanii wyborczej w wyborach 27 października 1991 roku – Komitety Wyborcze (te wtajemniczone) pobrały pożyczki w NBP w wysokości 6 bilionów złotych. Pieniędzy tych nie zwrócono do banków do dnia dzisiejszego. Na interpelację poselską w tej sprawie Salcia Waltz wykręciła się tajemnicą bankową. Według Salci Waltz, Polski Naród nie może dowiedzieć się prawdy o tym, jak jest okradany, ponieważ za wcześnie mogłoby dojść do rzeczy nieuniknionych na polskich ulicach. Właśnie za te ukradzione Polakom pieniądze oplakatowano rabinami całą Polskę. Za te pieniądze wybraliśmy 70% “Knesetu” (parlament Izraela) a nie polski Sejm.

A
Andrzej

Ubecja i dewiacja w jednym szeregu.

G
Gość

Komentarz zostal przez Redakcje ocenzurowany i zlikwidowany!,,,Pytam sie dlaczego ?..

G
Gość

Do Hehe-Walesa wraz z Kiszczakiem przybyli na teren Stoczni z Helu, tam w Helu sa swiadkowie ktorzy widzieli Walese wraz z Kiszczakiem.Reszte juz znaja wszyscy, !,,,

H
Hehe

Może to SB wsadziła Wałęsę przez płot?
Bo to że był w stoczni to widać na wielu filmach dokumentalnych i pamiętają to tysiące ludzie - tego nie zakłamiecie.

Tylko jeśli SB wsadziła swojego agenta, to chyba nie po to, żeby ten agent ich obalił, prawda?
Bo to czysta logika, nikt nie działa na swoją szkodę, nie spiskuje, żeby siebie samego obalić.

I tu się kończy wasza historia o Bolku. Po prostu teoria, że Wałęsa był Bolkiem kupy się nie trzyma, jest całkowicie pozbawiona sensu.

Możecie sobie wymyślać bzdury, możecie się zesr*ać z wysiłku w tworzeniu kłamstw, ale prosta logika zawsze was pokona.

Dodaj ogłoszenie