18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

reklama

Wakacje w Trójmieście? Weź udział w zajęciach sportowych i kulturalnych

(meg), (kg), (ilo)
T. Bołt
Zobacz z jakich zajęć sportowych i kulturalnych możesz skorzystać w Trójmieście.

Gdańsk

Warsztaty rysowania mangi
Wielbiciele japońskiej sztuki rysowania komiksów, czyli mangi, mają w te wakacje szansę podszkolić się w niełatwej umiejętności. Biblioteka przy al. Grunwaldzkiej 44 we Wrzeszczu (Filia nr 1) w każdy poniedziałek o godz. 16 zaprasza na bezpłatne warsztaty rysunku komiksu japońskiego.

Turniej siatkówki na plaży
Już w niedzielę, 4 lipca plażę przy molu w Brzeźnie zajmą boiska do plażowej siatkówki. Dwuosobowe drużyny siatkarzy staną do walki o Puchar Dyrektora MOSiR w Gdańsku. To już czternasta edycja tej letniej imprezy. Wygra ją tylko jedna drużyna, ale upominki otrzymają jeszcze trzy pierwsze w rankingu zespoły. Początek zawodów o godz. 10, zapisy prowadzone będą bezpośrednio przed imprezą, od godz. 9 po prawej stronie mola. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Coś dla sportowców
Specjalnie dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez codziennej aktywności, Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej przygotował sportową ofertę na cały tydzień. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i prowadzone przez trenerów i wuefistów. Dla miłośników zajęć sportowych na piasku - spotkania przy molo w Brzeźnie - od poniedziałku do piątku w godz. 10-13. Dla fanów badmintona - zmagania pod siatką w ZSO nr 8 przy ul. Meissnera na Zaspie, od poniedziałku do soboty w godz. 10-12. Dla wycieczkowiczów - zajęcia turystyczno- rekreacyjne w siedzibie GOKF przy al. Grunwaldzkiej 244, od poniedziałku do piątku w godz. 10-13 (zaplanowano wycieczki poza ośrodek). Dla fanów piłki nożnej - spotkania pod bramką w Gimnazjum nr 23 przy ul. Cystersów 13 w Oliwie, w poniedziałki i środy w godz. 11-15.

Półkolonie na Morenie
Dom Kultury przy ul. Nałkowskiej 3 na Morenie zaprasza młodych mieszkańców na różnorodne zajęcia. W planach zajęcia plastyczne, warsztaty taneczne, pracownia modelarska oraz gry i zabawy sportowe w klubie sportowym obok Domu Kultury. Zajęcia odbywają się przez cały lipiec od poniedziałku do piątku w godz. 10-15. Uczestnictwo jest bezpłatne. Szczegółowe informacje: tel. 58 347 96 17.
Sopot

Atrakcje w MDK
Warsztaty taneczne i wokalne, rozgrywki brydżowe, warsztaty mydlane i modelarskie, do tego wycieczka rowerowa do gdańskiej Doliny Radości (najbliższy wtorek) i wyjście do kina (w piątek, 2 lipca). Te i wiele innych ciekawych zajęć przygotowano dla wszystkich sopockich uczniów, którzy wakacje spędzają w mieście.
Więcej informacji - w Młodzieżowym Domu Kultury, przy al. Niepodległości 763, lub telefonicznie pod numerem 58 551 41 31.

Sportowo z MOSiR
W najbliższy wtorek na sopockiej plaży zorganizowany zostanie turniej piłki nożnej dla młodzieży z rocznika 1997 i młodszych, z cyklu Exclusive Sport Cup. Zawody będą się odbywały w każdy lipcowy wtorek.
Zapisy będą prowadzone w dniu turniejów do godz. 10, w klubie Black Pearl, przy wejściu na plażę nr 19. Uczestnictwo jest bezpłatne. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiedniego stroju sportowego.

Zajrzyj na Grodzisko
Wszyscy ci, którzy chcą poczuć na własnej skórze powiew historii, powinni się udać do sopockiego skansenu. To tutaj zachowały się fragmenty grodu z VIII-X wieku.
Na Grodzisku odtworzono elementy życia codziennego naszych przodków. Można się samemu przekonać, jak wyrabiano kiedyś naczynia, w jaki sposób mężczyźni przygotowywali się do wojen i co w tym czasie robiły kobiety.
Skansen, mieszczący się przy ul. Haffnera 63, jest otwarty od wtorku do niedzieli, od godz. 10 do 18. Bilety: 4 zł (norm.), 2 zł (ulg.).

Nauka żeglarstwa
Wiązanie węzłów, robienie zwrotów, podnoszenie i opuszczanie żagli oraz wiele innych umiejętności będą mogli posiąść uczniowie sopockich gimnazjów. Wystarczy, że się zapiszą na program bezpłatnych szkoleń żeglarskich, które w czasie wakacji organizuje sopocki MOSiR. Zajęcia będą się odbywać, w zależności od liczby chętnych, raz lub dwa razy w tygodniu, na żaglowym statku szkoleniowym. Będą to kilkugodzinne rejsy po Zatoce Gdańskiej. Więcej informacji pod numerem tel. 58 551 61 51 lub e-mailowo wojciech.chmielecki@gmail.com
Gdynia

Experyment na plaży
Na plaży w Gdyni, przy wejściu nr 6, wyrosły w czwartek trzy okazałe namioty. To plażowy oddział gdyńskiego Centrum Nauki Experyment, które działać będzie do końca wakacji.
Otwarty będzie codziennie w godz. 10-15. Mali i duzi odkrywcy będą w nim mogli przeprowadzać doświadczenia, brać udział w grach i pokazach oraz obserwować znalezione na plaży drobiazgi przez mikroskop. Wstęp: 3 zł.

Treningi strzeleckie dla każdego
W najbliższy wtorek na strzelnicy pneumatycznej przy ul. Świętojańskiej 5/7 (w baraku Ośrodka Szkolenia Kierowców Ligi Obrony Kraju) rozpoczynają się treningi strzeleckie, które prowadzić będzie Jerzy Greszkiewicz, były zawodnik wyczynowy Wojskowego Klubu Sportowego FLOTA Gdynia, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Montrealu, wielokrotny medalista i rekordzista mistrzostw świata, Europy i Polski.
Spotkania w lipcu odbywać się będą we wtorki w godzinach od 11 do 15. Uczestnictwo w treningach jest bezpłatne.

Dyskoteka dla maluchów
Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała na wakacje wiele atrakcji. We wszystkich filiach biblioteki dzieci mogą bawić się, słuchać bajek i brać udział w zajęciach plastyczno-muzycznych. W Filii nr 18, przy ul. Kartuskiej 20, odbędzie się w piątek o godz. 15 wakacyjna dyskoteka dla najmłodszych mieszkańców osiedla. W poniedziałek na najmłodszych czeka zabawa plastyczna "Mój przyjaciel z innego kraju".

Półkolonie z babcią i dziadkiem
W Centrum Aktywności Seniora startuje w poniedziałek pierwszy turnus półkolonii dla wnuczka i babci lub dziadka. Podczas spotkań odbywać się będą zajęcia plastyczne, manualne, gimnastyka i taniec. Na uczestników czekać będzie także poczęstunek oraz prezenty niespodzianki.
Pierwszy turnus potrwa do 10 lipca. Drugi odbędzie się w dniach 12-17 lipca. Zajęcia odbywać się będą codziennie w godz. 11-15. Koszt udziału w turnusie to 40 zł/para. Zapisy w sekretariacie CAS przy ul. 3 Maja 27-31.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie