Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wakacje 2020. Jedziesz samochodem? Sprawdź auto przed podróżą i zabezpiecz się w razie awarii. Co robić, gdy samochód się zepsuje?

OPRAC.:
Jacek Klein
Jacek Klein
Dzięki tym kilku radom, Twoje auto nie zepsuje się na wakacjach
Dzięki tym kilku radom, Twoje auto nie zepsuje się na wakacjach Pixabay
Polacy ruszają na wakacje. Większość nie przekroczy granicy, chcąc odpocząć w kraju – urlop w Polsce, według badań Polskiej Organizacji Turystycznej, chce spędzić aż 87% mieszkańców naszego kraju. Na miejsce dojadą samochodem, w którym w czasie epidemii czują się bezpiecznie. Aby auto nie zawiodło, trzeba się jednak przygotować.

Wakacje 2020. Co warto sprawdzić w samochodzie przed podróżą?

W tym roku urlop spędzimy w kraju – zadeklarowało tak 87 proc. osób zapytanych przez Polską Organizację Turystyczną. Ponad 80 proc. zapytań w wyszukiwarkach internetowych o miejsca do wypoczynku dotyczy lokalizacji w Polsce. W te wakacje tłumnie wyjedziemy na drogi. Aby dotrzeć do celu warto, zawczasu sprawdzić środek lokomocji. A przynajmniej kilka jego elementów. Obejrzyj nasza galerię i sprawdź, co jest niezbędne przed podróżą.

Wakacje 2020. Zepsuty samochód – co robić?

O ile przed wyjazdem zagranicznym na ogół kupujemy ubezpieczenie turystyczne, to jadąc na urlop w kraju rzadko o tym myślimy. Jakie ubezpieczenie wykupić?

– Przede wszystkim powinno ono zapewnić pomoc w transporcie do szpitala i w leczeniu w razie wypadku oraz pokrycie kosztów, jeśli w czasie urlopu wyrządzimy komuś nieumyślnie szkodę. Można też ubezpieczyć rower oraz inny sprzęt turystyczny, bagaż, a nawet swoje mieszkanie na czas wyjazdu. Przydatne może też być podwyższenie wariantu assistance w ubezpieczeniu samochodu – mówi Katarzyna Bem, członek zarządu Avivy.

Jeśli mamy tylko podstawowy zakres assistance w ubezpieczeniu, podwyższenie go w razie awarii lub wypadku zapewni nam szerszy zakres pomocy. Koszt podstawowego ubezpieczenia turystycznego dla jednej osoby na tydzień w raz z assistance na auto to kilkadziesiąt złotych.

Wybierając polisę, uwagę powinniśmy zwrócić na:

  • limit holowania samochodu, który w assistance krótkoterminowym wynosi zwykle od 100 do 500 km, w zależności od wariantu polisy,
  • wiek samochodu, ponieważ niektórzy ubezpieczyciele oferują assistance krótkoterminowe jedynie dla pojazdów, których wiek nie przekracza 10 lub 15 lat,
  • okres karencji, czyli od kiedy dokładnie zaczyna działać zakres ochrony assistance krótkoterminowego.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki