W weekend w Gdyni rusza 7. Nadmorski Plener Czytelniczy

  W weekend w Gdyni rusza 7. Nadmorski Plener Czytelniczy

  Piotr Kallalas

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W weekend w Gdyni rusza 7. Nadmorski Plener Czytelniczy
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  70 wydawnictw, spotkania z cenionymi pisarzami i plenerowe dyskusje. To już siódma edycja imprezy, która co roku przyciąga miłośników literatury z całego Trójmiasta!
  Tegoroczny Plener Czytelniczy odbędzie się w dniach 10 - 12 sierpnia. W Gdyni pojawi się wielu pisarzy reprezentujących różne gatunki literackie. O swojej twórczości będzie opowiadać między innymi prof. Jerzy Bralczyk, Michał Witkowski czy Anna Karpińska. Zobacz galerię

  - W roku obchodów stulecia niepodległości ważnym punktem programu Pleneru będzie dyskusja o samorządności oraz ważnych aspektach kultury i gospodarki z udziałem prof.
  Michała Kleibera, prof. Jerzego Bralczyka, prof. Krystyny Skarżyńskiej, Bogdana Szymanika oraz Stefana Szczepłka. Będzie to spotkanie wokół albumu „Polska 100 lat”, wydanego dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - informują organizatorzy.

  Uczestnicy pleneru będą mogli zapoznać się z najnowszymi pozycjami rynku czytelniczego. W planach jest między innymi panel o literaturze historycznej, a także spotkanie z powieścią kryminalną. Prawdziwa gratka czeka z kolei wszystkich fanów filmu "Pitbull" Patryka Vegi.

  - Zapraszamy na rozmowę Artura Górskiego z Jankiem Fabiańczykiem, czyli spotkanie wokół książki „Majami. Zły pies”. Z Jankiem Fabiańczykiem, pierwowzorem słynnego Majamiego z „Pitbulla” Patryka Vegi, najsłynniejszym polskim policyjnym przykrywkowcem porozmawia Artur Górski - dziennikarz, pisarz, autor m.in. bestsellerowych rozmów: „Masa o kobietach polskiej mafii” i „Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz” - podkreślają organizatorzy.

  Plener czytelniczy to także wyjątkowa okazja do nabycia zarówno nowych pozycji na rynku literatury, jak i uznanych bestsellerów, które podbijają rekordy sprzedaży. W tym roku w targach weźmie udział aż 70 wydawnictw prezentujących swoje książki na specjalnie zaaranżowanych stanowiskach. Nie zabraknie rodzimych i lokalnych wydawców, a także ogólnopolskich firm. Z okazji wydarzenia będzie możliwość nabycia książek w nieco niższych cenach.

  Gdynia od lat jest zaangażowana w spotkania literackie. Podczas zbliżającej się imprezy zostanie ogłoszony program wrześniowego festiwalu Miasto Słowa. Jak co roku, pod koniec wakacji kapituła uhonoruje laureatów Nagrody Literackiej Gdynia 2018.

  Wydarzenie jest organizowane także z myślą o najmłodszych. W tym roku zostaną zorganizowane spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży. Swój udział zapowiedziała między innymi Barbara Kosmowska, ale także Marta Guzowska i Bartosz Kwiecień. Każdy młody uczestnik będzie mógł wziąć udział w warsztatach z ilustrowania bajek czy rodzinnym czytaniu.

  Impreza będzie miała miejsce na specjalnej scenie przy Bulwarze Nadmorskim oraz w budynku Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Gdzie uciec przed upałami? Francuzi schodzą do jaskini Chorange, gdzie panuje stała temperatura 10 stopni

  x-news/FR M6

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo