MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Sopocie powstanie nowy żłobek. Miejsce znajdzie w nim ok. 60 maluchów. Projekt placówki jest już gotowy, teraz miasto szuka wykonawcy

Ewa Andruszkiewicz
Ewa Andruszkiewicz
materiały UM Sopot
Nowy, miejski żłobek stanie przy ul. Obodrzyców w Sopocie. Projekt placówki jest już gotowy, teraz – w drodze postępowania przetargowego – miasto szuka wykonawcy, który ją zbuduje. W ramach inwestycji zagospodarowane mają zostać też tereny zielone wokół przyszłego żłobka.

Nowy, miejski żłobek w Sopocie. Co zakłada projekt?

Zgodnie z projektem, przyszły żłobek mieścić się będzie w wolnostojącym, niepodpiwniczonym budynku z dwiema kondygnacjami nadziemnymi. Piętro nad jego północno-zachodnią częścią przykryte będzie dachem dwuspadowym, skrzydła będą parterowe i przykryte dachem płaskim.

- Za pośrednictwem ankiety mieszkańcy kurortu sami zdecydowali o lokalizacji placówki, która mieścić się będzie przy ul. Obodrzyców 18-20. Miasto rozpisało już przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych oraz zagospodarowania terenu – czyli budowę dróg dojazdowych, chodników, ogrodzenia, oświetlenia, placu zabaw dla żłobka oraz nowych nasadzań zieleni

– informuje Anna Dyksińska z Urzędu Miasta w Sopocie.

Nowy, miejski żłobek w Sopocie. Do kiedy składanie ofert w przetargu?

Zainteresowani budową żłobka mają czas na złożenie oferty do poniedziałku, 13 lipca 2020 r. do godz. 12. Jak informują władze miasta, na realizację zamówienia wykonawca będzie miał 365 dni od daty zawarcia umowy.

- Nowy żłobek to kolejny element prowadzonych konsekwentnie działań Sopotu wspierających rodziny. Przypomnę, że od wielu lat wszystkie chętne dzieci w wieku 3-6 lat mają zapewnione miejsce w przedszkolu, teraz przyszedł czas na maluszki – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – W Sopocie mamy jeden żłobek publiczny z 84 miejscami, do którego uczęszczają wyłącznie dzieci mieszkające na terenie miasta. W nowej placówce znajdzie miejsce ok. 60 maluchów. Możliwość pozostawienia dziecka pod profesjonalną opieką da wielu mamom szansę powrotu do pracy, jeśli będą tego chciały.

Przypomnijmy, że rodziny posiadające Sopocką Kartę Rodziny 3+ otrzymują 50 proc. zniżki opłaty za pobyt dziecka w żłobku samorządowym.

Koronawirus. Jak będą działać sopockie przedszkola i żłobek w czasie wakacji?

W związku z trwającą epidemią koronawirusa, sopockie przedszkola będą w trakcie tegorocznego lata działać inaczej niż zazwyczaj.

- Ze względu na reżim sanitarny i obowiązujące wytyczne, dotyczące m.in. zakazu mieszania się grup czy ograniczenia liczebności dzieci w poszczególnych grupach, podjęliśmy decyzję, że przez okres wakacji pracować będą wszystkie sopockie przedszkola

– informuje dalej Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Oznacza to, że nie będzie dyżurów wakacyjnych jak w poprzednich latach, nie będzie też wcześniejszych specjalnych zapisów. Dzieci będą chodziły do swoich placówek, nie mieszając się.

- Każde z sopockich przedszkoli będzie miało jedynie dwutygodniową przerwę, której termin został uzgodniony w każdej placówce z Radą Rodziców – informuje Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Terminy 2-tygodniowych przerw w przedszkolach:

  • Przedszkole nr 1 – 17-31.08.2020 r.
  • Przedszkole nr 2 – 3-14.08.2020 r.
  • Przedszkole nr 4 – 3-16.08.2020 r.
  • Przedszkole nr 5 – 20-31.07.2020 r.
  • Przedszkole nr 8 – 3-14.08.2020 r.
  • Przedszkole nr 10 – 20-31.07.2020 r.
  • Przedszkole nr 12 – 13-26.07.2020 r.

Jeżeli chodzi o miejski żłobek przy ul. Armii Krajowej 58, w lipcu będzie on pracował normalnie przy zachowaniu obowiązujących wytycznych sanitarnych. W sierpniu będzie natomiast zamknięty – w tym czasie zaplanowano remont placówki.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki