Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Sopocie pojawią się nowe samoobsługowe toalety. Szkoda, że po sezonie

Ewa Andruszkiewicz
Ewa Andruszkiewicz
https://pixabay.com
Choć nowe publiczne toalety staną w nadmorskim kurorcie już po sezonie, to inwestycja, która mieszkańców z pewnością bardzo ucieszy. Przetarg na jej realizację został właśnie rozpisany, a sama budowa zakończyć się ma do końca listopada br.

Nowe toalety zostaną sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego. Staną przy ul. Emilii Plater 21 w rejonie wejścia na plażę nr 33, przy ul. Bitwy pod Płowcami w sąsiedztwie posesji nr 58a, na skrzyżowaniu ul. Floriana Ceynowy i ul. Powstańców Warszawy oraz na skrzyżowaniu ul. Jana Sobieskiego i ul. Fryderyka Chopina.

Będą to obiekty wolnostojące, o prostej formie z płaskim dachem, wykonane z płyt warstwowych z okładziną z blachy ocynkowanej, powlekanej i lakierowanej. Toalety mają być ogrzewane tak, aby można było z nich korzystać cały rok i przystosowane dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych.

Rozpisany na realizację inwestycji przetarg potrwa do połowy września.

- Wykonawca zobowiązuje się do zakończenia całości przedmiotu zamówienia w przeciągu 85 dni od daty zawarcia umowy, z tym że czas przeznaczony na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę nie może być dłuższy niż 35 dni, a czas przeznaczony na wykonanie robót budowlanych nie może być dłuższy niż 50 dni – informuje Anna Dyksińska z sopockiego magistratu.

Czasy, w których nad głową co 10 minut nie przechodził pan "z gorącą gotowaną kukurydzą i zimnym piwem", a na plażach nie budowano zasieków z parawanów... Tak kiedyś (również aktywnie) wypoczywano. Zapraszamy do obejrzenia archiwalnych zdjęć plażowiczów - fotografie pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego.Przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.

Plażowanie na archiwalnych zdjęciach. Tak kiedyś wypoczywano

Gdzie w Sopocie znajdują się obecnie toalety publiczne? Przy skrzyżowaniu ul. Jana Sobieskiego i ul. Bohaterów Monte Cassino (obok kościoła św. Jerzego), przy ul. Parkowej (za szpitalem balneologicznym), przy ul. Powstańców Warszawy, przy Ergo Arenie (na czas funkcjonowania Ekoparkingu), przy ul. 1 Maja (obok sądu) oraz przy ul. Haffnera 61 (przy Grodzisku, do obsługi przede wszystkim pasażerów autokarów).

Oprócz tego, za potrzebą można udać się do każdego nadmorskiego punktu gastronomicznego.

- Dzierżawcy mają w umowach zapisy, że muszą mieć minimum dwie toalety ogólnodostępne, odpłatne. Niektórzy z nich mają nawet do czterech – dodaje Anna Dyksińska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki