W sobotę i niedzielę frezowanie szyn na ul. Nowe Ogrody i Kartuskiej. Zmiany w ruchu

red.Zaktualizowano 
Frezowanie szyn zmniejszy  hałas, który powstaje na styku koła tramwajowego z szyną, a także ograniczony  drgania.
Frezowanie szyn zmniejszy hałas, który powstaje na styku koła tramwajowego z szyną, a także ograniczony drgania. Karol Stańczak/GZDiZ
W weekend ograniczony zostanie ruch tramwajowy na dwóch ulicach Gdańska. Ulice: Nowe Ogrody oraz Kartuska to kolejne dwa odcinki gdańskich torowisk, na których wykonywane będą prace torowe. Zaplanowane zostały na weekend 24 i 25 sierpnia, a ich zakres obejmuje frezowanie szyn. Przeprowadzenie robót będzie wymagało wstrzymania ruchu tramwajowego na tym kierunku.

Co daje frezowanie szyn?

Prace, jakie zostaną przeprowadzone na torowisku na ul. Długie Ogrody i Kartuskiej (na odcinku od ul. 3 Maja do pętli Siedlce), będą polegały na frezowaniu powierzchni tocznej oraz bocznej główki szyny. Dzięki frezowaniu usunięte zostaną wady powierzchniowe z główki. W konsekwencji zmniejszony zostanie hałas, który powstaje na styku koła tramwajowego z szyną, a także ograniczone zostaną drgania - podaje Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

W dalszej perspektywie operacja frezowania szyn pozwala na zminimalizowanie zużycia przytwierdzeń, podkładów i podsypki torów poprzez redukcję drgań powstających w kontakcie koła z szyną.

Ograniczenia w ruchu. Wstrzymany ruch tramwajowy

Roboty na torowisku na ul. Nowe Ogrody i Kartuskiej prowadzone będą od piątku 23 sierpnia od godz. 23:30 do poniedziałku rano do godz. 4:30. W związku z tym w sobotę oraz niedzielę 24 i 25 sierpnia zostanie wstrzymany ruch tramwajów na wspomnianym odcinku w kierunku od centrum Gdańska do dzielnicy Piecki-Migowo.

W weekend prace torowe w ciągu ul. Kartuskiej: zmiany na liniach 10 i 12

W sobotę i niedzielę, 24 i 25.08.2019 r. prowadzone będą prace torowe wymagające wstrzymania ruchu tramwajowego na odcinku od skrzyżowania ul. Nowe Ogrody i 3 Maja do krańców „Brętowo PKM” i „Migowo”. Dla pasażerów oznacza to m.in. skrócenie tras linii tramwajowych 10 i 12 oraz uruchomienie autobusowej komunikacji zastępczej - podaje Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

* TRAMWAJE

Linie 10, 12

- tramwaje kursować będą z Oliwy i Nowego Portu do Śródmieścia. W centrum miasta, dla obu linii, obowiązywać będzie jedna trasa: (…) - Dworzec Główny – Podwale Grodzkie – Wały Jagiellońskie – Okopowa – al. Armii Krajowej – Węzeł Groddecka – 3 Maja – Hucisko -Wały Jagiellońskie – Podwale Grodzkie – Dworzec Główny (…) Przystankiem początkowo-końcowym w Śródmieściu będzie „Węzeł Groddecka”.

* AUTOBUSY

Linia T10 - autobusowa linia zastępcza na trasie: Wały Piastowskie – Podwale Grodzkie – Dworzec Główny – Wały Jagiellońskie – Hucisko – Nowe Ogrody – Kartuska – Siedlce (pętla) – Kartuska – Nowolipie – Rakoczego – Brętowo PKM – Potokowa – skrzyżowanie Potokowa/Słowackiego.

Linia T12 - autobusowa linia zastępcza na trasie: Wały Piastowskie – Podwale Grodzkie – Dworzec Główny – Wały Jagiellońskie – Hucisko – Nowe Ogrody – Kartuska – Siedlce (pętla) – Kartuska – Nowolipie – Rakoczego – Bulońska – Migowo.

Linia 167 - w dniach 24 i 25.08.2019 r. obowiązywać będą dodatkowe, tymczasowe przystanki w ciągu ul. Kartuskiej, na wysokości przystanków tramwajowych „Paska” i „Ciasna”, jako uzupełnienie linii T10 i T12.

Jak skomunikować podróż?

Przesiadki z tramwajów na autobusy zastępcze w kierunku Migowa i Brętowa możliwe będą na przystanku „Dworzec Główny”. Wygodne przesiadki z autobusów zastępczych na tramwaje linii 10 i 12 , bez konieczności pokonywania przejścia podziemnego, możliwe będą na przystanku „Hucisko”.

BILET JEDNOPRZEJAZDOWY

Zgodnie z uchwałą Rady Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu.

- Na przykład: pasażer podróżujący w kierunku Brętowa, który skasował bilet na jeden przejazd w tramwaju linii 10, może kontynuować podróż na tym samym bilecie, zarówno autobusami linii zastępczych T10 i T12, jak również autobusami stałych linii (np. 167) do przystanków przy nieczynnej linii tramwajowej - podaje Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy ZTM w Gdańsku.

Na których gdańskich ulicach najczęściej dochodzi do wypadków:

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie