W Słupsku przybywa wypłat z rządowego programu 500 plus

zbigniew marecki
zbigniew marecki
W Słupsku przybywa wypłat z rządowego programu 500 plus.
W Słupsku przybywa wypłat z rządowego programu 500 plus. Archiwum
W grudniu ubiegłego roku w mieście wypłaty dotyczyły 7329 wniosków. Natomiast w kwietniu bieżącego roku pozytywne decyzje dotyczyły już 7520 wniosków.

Oznacza to, że w kwietniu tylko w Słupsku do uprawnionych w sumie trafiło 3 760 000 złotych. Tymczasem rząd zapowiada, że w 2017 r. w całym kraju na program 500 plus przeznaczy 23,1 mld zł. W ustawie budżetowej na 2017 r. zarezerwowano na program środki w wysokości 23 mld , a na całą politykę rodzinną - ok. 59 mld zł. Wg najnowszych danych rządowych program obejmuje
obecnie 55 proc. polskich dzieci.

W związku z 500 plus rząd chce doprecyzować m.in. sposób ustalania dochodu z działalności gospodarczej, opodatkowanej w formach ryczałtowych, aby wyeliminować przypadki zaniżania dochodu. Doprecyzowane mają też zostać przepisy regulujące przyznawanie świadczenia wychowawczego na dzieci objęte opieką naprzemienną obojga rodziców.

Zmienią się też przepisy regulujące utratę i uzyskanie dochodu oraz świadczenia wychowawczego dla samotnych rodziców.

Oglądaj także: W Słupsku ruszył program 500 plus, było spokojnie

Wideo

Materiał oryginalny: W Słupsku przybywa wypłat z rządowego programu 500 plus - Głos Pomorza

Komentarze 27

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
Smerf Maruda
W dniu 21.05.2017 o 01:30, deratyzator napisał:

 Iga masz rację.... Mam ten sam pogląd ,spójrzcie wokół siebie na rodziny , te z inteligencji , nieważne jakiej ,  mają po jedno góra dwoje dzieci natomiast patologia rozmnaża się się na potęgę. 

 

Co za leniwe półinteligenckie pasożyty !!!

Jedno dziecko, bo to wymusza na nich prymitywny instynkt macierzyński,

bez niego, skrobaliby się na potęgę.

 

Tylko kariera, pieniądze, przyjemności, wyjazdy do ciepłych krajów.

 

Zero myśleniu o przyszłości, jak ma naród przetrwać i kto ma płacić ich emerytury.

 

To dzicz i hołotę połgłówkąwa , nazywająca się się tzw. inteligencją, należy obłożyć specjalnym podatkiem dziecięcym od lenistwa, program minus 1500 Plus,

 

dla tych antyspołecznych pasożytów, którym nie chce się wychowywać dzieci, wolą zrzucić te koszty i problem na biedniejszych ludzi.

 
d
deratyzator
W dniu 20.05.2017 o 09:59, iga napisał:

Z tego wynika mamy się cieszyć gdy rozszerza się patologia ,im więcej tym lepiej ? Moja sąsiadka ma 13 dzieci ,każde z nich to pieprzony patolog.Kradną ,narkotyzują się i stoją cały dzień pod sklepem za piwkiem.Co tacy ludzie wniosą dobrego ,NIC lecz tylko są zagrożeniem dla społeczeństwa.Ludzie odnoszą się do matki z szacunkiem bo tyle dzieci najeb..ła  i będą pracować na emeryturę dla nas  :D .Przecież to niedorzeczne ,to my będziemy utrzymywać ich jak wylądują w kiciu. 500+ to największa zachęta na posiadanie dzieciaków dla patologi 

 

 Iga masz rację....

 

Mam ten sam pogląd ,spójrzcie wokół siebie na rodziny , te z inteligencji , nieważne jakiej ,  mają po jedno góra dwoje dzieci natomiast patologia rozmnaża się się na potęgę.

 

I niech nikt nie sądzi ,że te półmózgi z wodogłowiem będą   pracować na społeczeństwo, nie te pasożyty  będą stały pod sklepami  z alkoholem i  wymagać ich utrzymania włącznie z tym w więzieniach gdzie niechybnie trafią a ich matki biegać do MOPS-u i poruszać gazety wszelkiego rodzaju , iż państwo nie dba o wielodzietne rodziny .

 

To dzicz i hołota pierwsza do wódy i rozrób  żyjąca na koszt społeczeństwa..

 

Takie mam zdanie i nie będę się przejmował wszelkiego rodzaju krytyką za moją wypowiedż.

i
iga
W dniu 20.05.2017 o 07:16, Xxxxxxx napisał:

Co za beszczelne ludzie!!!!! niech te dzieci z biedniejszych rodzin tez cos maja a ci co nie maja jak by dostali to by siedzieli cicho

Z tego wynika mamy się cieszyć gdy rozszerza się patologia ,im więcej tym lepiej ? Moja sąsiadka ma 13 dzieci ,każde z nich to pieprzony patolog.Kradną ,narkotyzują się i stoją cały dzień pod sklepem za piwkiem.Co tacy ludzie wniosą dobrego ,NIC lecz tylko są zagrożeniem dla społeczeństwa.Ludzie odnoszą się do matki z szacunkiem bo tyle dzieci najeb..ła  i będą pracować na emeryturę dla nas  :D .Przecież to niedorzeczne ,to my będziemy utrzymywać ich jak wylądują w kiciu. 500+ to największa zachęta na posiadanie dzieciaków dla patologi 

g
gość
W dniu 19.05.2017 o 16:56, zvw napisał:

Tak bezczelnej baby w stosunku do normalnych  kobiet dawno nie było. Słowo "maciory" zachowaj dla siebie.

A jak nazwać inaczej takie kobiety jak nie maciory hahaha 

S
Sandra
W dniu 19.05.2017 o 16:49, Gość napisał:

Ale język , ty nie chcesz mieć dzieci i nie bedziesz miała bo nie masz chłopa.

Oj mylisz się chłopa mam ,jesteśmy razem 12 lat .Obrzydzają mnie kobiety ,które widząc kasę są w stanie dużo zrobić.Przykład -otóż moja koleżanka przysięgała na wszystko iż zostanie przy jednym dziecku bo jej ciężko,że dzieciak rozpuszczony itd.... po wprowadzeniu 500 + raptownie zaszła w planowaną ciążę ??? Zapytałam się jej że dziwna sytuacja a ona odpowiedziała no wiesz nie będę musiała teraz chodzić do pracy bo będę dostawała 500 +  oraz jakieś tam dodatki dla niby samotnej matki ,z tym że jest oficjalnie w związku.O co tu chodzi? 

s
sandra
W dniu 19.05.2017 o 10:33, Do sandry napisał:

Maciora to ciebie urodziła chora babo.

Chora to jesteś ty inkubatorze

X
Xxxxxxx
Co za beszczelne ludzie!!!!! niech te dzieci z biedniejszych rodzin tez cos maja a ci co nie maja jak by dostali to by siedzieli cicho
Z
ZZ

Kopulować, kopulować i poszerzać dziedziczną biedę i bezmózgowie.   Głupia niewykształcona biedoto NIKT WAS NIE SZANUJE. Jesteście bolszewicko-katolickim elektoratem PiSu.

G
Gość
W dniu 19.05.2017 o 12:37, piotr mieczyslaw napisał:

CHODZI O TO BY ZACZECIC MLODE RODZINY DO POSIADANIA WIEKSZEJ ILOSCI DZIECI - przyszlych wyksztalconych pracownikow placacych ZUS na twoja emeryture i podatki na twoje emeryckie juz zachcianki - a preternsje miej zwolennjiczko PO wlasnie do PO BO GDY BYLI U WLADZY mogli ci dac 500 zł nawet na nienarodzone,a woleli wydac na osmiorniczki

Za ponad 30 lat patrząc na to co sie w tym kraju dzieje nie mysle zeby bylo mnie stac na zachcianki emerytalne, jedynie czynsz i suchy chleb. Dlatego z mysla o przyszlosc, jedno dziecko, praca i to za granica. Zadne 500+ czy od PiS czy PO itd.są mi nie potrzebne. I to tyle w tym temacie :-)
z
zvw
W dniu 19.05.2017 o 09:54, Sandra napisał:

Maciory ruszyły swoje macice i zaczęły rodzić po 500 +.Widać że za kasę zrobią wszystko,ale co będzie jak program zniknie :D ? Dla mnie takie coś jest niepojęte.Otóż byłam pewna iż taka zachęta to żadna zachęta ,widocznie się myliłam.Ja nadal nie chcę dzieci,nawet jeśli państwo płaciłoby mi 2 tysiaki miesięcznie,ale cóż istnieją maciory ,które zrobią się inkubatorami za 500 zł .Ale rzeźnia 

Tak bezczelnej baby w stosunku do normalnych  kobiet dawno nie było. Słowo "maciory" zachowaj dla siebie.

G
Gość
W dniu 19.05.2017 o 12:00, Gość napisał:

Dzieci Komorowskiego? świrujesz :lol: :lol: :lol:  mają po 30 prawie lat ;)

Najmłodsza córka Komorowskiego ma 27 lat i ma dzieci na które bierze kasę, nie manipuluj słowami jak TVN.

G
Gość
W dniu 19.05.2017 o 09:54, Sandra napisał:

Maciory ruszyły swoje macice i zaczęły rodzić po 500 +.Widać że za kasę zrobią wszystko,ale co będzie jak program zniknie :D ? Dla mnie takie coś jest niepojęte.Otóż byłam pewna iż taka zachęta to żadna zachęta ,widocznie się myliłam.Ja nadal nie chcę dzieci,nawet jeśli państwo płaciłoby mi 2 tysiaki miesięcznie,ale cóż istnieją maciory ,które zrobią się inkubatorami za 500 zł .Ale rzeźnia 

Ale język , ty nie chcesz mieć dzieci i nie bedziesz miała bo nie masz chłopa.

M
Mama
Z całym szacunkiem, uważam ze większa szansa iż moje jedyne, dobrze przygotowane do życia dziecko zarobi na mnie na starość - na emeryturę nie liczę . Aniżeli dzieci z rodzin gdzie od pokoleń nikt nie skalał się pracą i tak pozostanie. Moje dziecko wie, ze pieniądze biorą się z pracy a nie "z opieki"
W dniu 19.05.2017 o 12:37, piotr mieczyslaw napisał:

CHODZI O TO BY ZACZECIC MLODE RODZINY DO POSIADANIA WIEKSZEJ ILOSCI DZIECI - przyszlych wyksztalconych pracownikow placacych ZUS na twoja emeryture i podatki na twoje emeryckie juz zachcianki - a preternsje miej zwolennjiczko PO wlasnie do PO BO GDY BYLI U WLADZY mogli ci dac 500 zł nawet na nienarodzone,a woleli wydac na osmiorniczki

p
piotr mieczyslaw
W dniu 19.05.2017 o 12:20, Gość napisał:

Nie pokaze ci sie, ale odpisze. Ja jestem zwolenniczka PO I NIE BIORE 500+,a to dlatego ze wstrętny rzad PIS nie wzial pod uwagę rodziców ciezko pracujących z jednym dzieckiem.Czy masz na to pomysl? A moze zaproponujesz mi zajcie w ciążę zeby tylko dostac 500+? Mam jedno dziecko i tylko to jedno bede miala i nie uwazam ze moje koszty utrzymania oraz rozwój kulturowy syna rozni sie od innych dzieci. Tez bym chciala zeby pomysl wstrętnego PIS obejmował takie rodziny jak moja!

 

CHODZI O TO BY ZACZECIC MLODE RODZINY DO POSIADANIA WIEKSZEJ ILOSCI DZIECI - przyszlych wyksztalconych pracownikow placacych ZUS na twoja emeryture i podatki na twoje emeryckie juz zachcianki - a preternsje miej zwolennjiczko PO wlasnie do PO BO GDY BYLI U WLADZY mogli ci dac 500 zł nawet na nienarodzone,a woleli wydac na osmiorniczki

G
Gość
W dniu 19.05.2017 o 08:37, ulena napisał:

Pokaż mi choć jednego zwolennika PO, KTÓRY NIE BIERZE 500+ od tego wstrętnego rzadu PIS. Jako przykład podam Petru,dzieci Komorowskiego i inni.

Nie pokaze ci sie, ale odpisze. Ja jestem zwolenniczka PO I NIE BIORE 500+,a to dlatego ze wstrętny rzad PIS nie wzial pod uwagę rodziców ciezko pracujących z jednym dzieckiem.Czy masz na to pomysl? A moze zaproponujesz mi zajcie w ciążę zeby tylko dostac 500+? Mam jedno dziecko i tylko to jedno bede miala i nie uwazam ze moje koszty utrzymania oraz rozwój kulturowy syna rozni sie od innych dzieci. Tez bym chciala zeby pomysl wstrętnego PIS obejmował takie rodziny jak moja!
Dodaj ogłoszenie