Edukacja, egzaminy, testy próbne
  TESTY GDAŃSKIEGO WYDAWNICTWA OŚWIATOWEGO

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Rozwiń
  Edukacja, egzaminy, testy próbne
  Zwiń

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Sprawdź, co może pojawić się na egzaminach!

  W Prabutach wiedzieli, ale nie reagowali

  W Prabutach wiedzieli, ale nie reagowali

  Łukasz Bartosiak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W środę przeciwko zawieszonemu komendantowi z Prabut, podkomisarzowi Robertowi Czekajskiemu, wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Okazuje się, że komendant mijał się z prawdą, mówiąc, że nic nie wie o karygodnym zachowaniu swoich ludzi.
  Sprawa się rozrasta, bo już wcześniej do samorządowców trafiały skargi na policję.
  Ponadto okazało się, że jeden z funkcjonariuszy, którzy mieli wywozić ludzi do lasu, to syn przewodniczącego Rady Miasta w Prabutach.

  Miejsce Czekajskiego w komisariacie zajął asp. Piotr Krajewski z zespołu ds. postępowań dyscyplinarnych i skargowych komendy powiatowej w Kwidzynie. - To najtrudniejsza misja w moim życiu - nie ukrywa asp. Krajewski.

  Komendant powiatowy w Kwidzynie, mł. insp. Józef Kowalik, wskazał na zaniedbania Czekajskiego przy składaniu skargi przez Leokadię Liszewską. Okazało się, że kobieta poinformowała Czekajskiego, że jej upośledzoną psychicznie córkę policjanci regularnie wywożą do lasu.


  - W rejestrze skarg nie ma wzmianki o tym fakcie. Komendant nie podjął żadnych kroków, by wyjaśnić sprawę. Z przeprowadzonej rozmowy sporządzono jej prawdopodobny przebieg. Dokumentem dysponują funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji, trafił on także do Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie oraz Biura Spraw Wewnętrznych KGP - poinformował nas zespół prasowy KWP w Gdańsku.

  Tymczasem dotarliśmy do dokumentów, z których jasno wynika, że zarówno władze lokalne, jak i podkom. Czekajski informowani byli o możliwości nadużyć już w 2007 roku. Jeden z naszych czytelników już w ubiegłym roku interweniował u Sebastiana Czai, ówczesnego przewodniczącego komisji gospodarki i bezpieczeństwa publicznego przy Radzie Miejskiej.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PRACA POLICJI

  opty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 14

  Przykro pisać jak pracuje policja choć przykład z Prabut nie jest odosobniony.Mam nadzieję że szanowny pan Komendant Wojewódzki zainteresuje się również komisariatem nr I w Gdańsku.Nic dodać nic...rozwiń całość

  Przykro pisać jak pracuje policja choć przykład z Prabut nie jest odosobniony.Mam nadzieję że szanowny pan Komendant Wojewódzki zainteresuje się również komisariatem nr I w Gdańsku.Nic dodać nic ująć praca polegająca na szykanowaniu i upokarzaniu osób pokrzywdzonych i pomoc przestępcom.To jest przykład wzorowej pracy funkcjonariuszy którzy powinni przestrzegać prawa ????? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Władze nie wiedziały?

  podatnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 13

  O "wycieczkach" do lasu mogły nie wiedzieć,ale nie wiedziały o "pracy" prabuckiej policji?Kpina.Nie widziały ,że w Prabutach jest tylko szyld POLICJA? A może szanowni radni,burmistrz żyją na...rozwiń całość

  O "wycieczkach" do lasu mogły nie wiedzieć,ale nie wiedziały o "pracy" prabuckiej policji?Kpina.Nie widziały ,że w Prabutach jest tylko szyld POLICJA? A może szanowni radni,burmistrz żyją na Marsie ,a do Prabut wpadają tylko by kasę pobrać za rządzenie? Jeśli tak to nic dziwnego,że nic nie widzieli i wiedzieli.Ogólnie to niech mieszkańcy nie narzekają,Marsjanie im ich nie wybrali.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo