W opiece nad seniorami wspiera nas technologia

Artykuł sponsorowany Comarch S.A.
Opieka nad osobami starszymi to ogromne wyzwanie, z którym mierzą się tysiące polskich rodzin. Troszczymy się o naszych bliskich, pragnąc, aby jak najdłużej mogli funkcjonować samodzielnie w dobrej kondycji. Dziś z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia.

Dzisiejsi seniorzy cieszą się dobrym zdrowiem dłużej niż ich rówieśnicy sprzed kilkudziesięciu lat. Jednak mimo postępów w medycynie nie stworzyliśmy jeszcze antidotum na upływ czasu. Pogorszenie stanu zdrowia w zaawansowanym wieku jest niestety nieuniknione, a osoby starsze, zwłaszcza te samotne, są bardzo często zależne od wsparcia i opieki najbliższych.

Niezwykle istotny w opiece nad seniorem jest monitoring stanu zdrowia. Od czasu udzielenia pomocy w krytycznej sytuacji zależy często zdrowie i życie naszych bliskich. A przecież nie zawsze jesteśmy przy nich wtedy, kiedy nas potrzebują. Z pomocą w sytuacji, kiedy sprawujemy opiekę nad osobą starszą lub przewlekle chorą, przychodzi technologia firmy Comarch umożliwiająca zdalny monitoring funkcji życiowych. I to w przyjaznej oraz łatwej w obsłudze formie, z którą poradzą sobie również osoby nieobyte z nowymi technologiami.

Zdalny monitoring stanu zdrowia realizowany jest przy minimalnym zaangażowaniu pacjenta. Jedyne, o czym musi pamiętać senior, czy osoba przewlekle chora, to stałe noszenie opaski monitorującej. Comarch WristBand, czyli Bransoletka Życia, do złudzenia przypomina tradycyjny zegarek. Opaska jest lekka, odporna na uszkodzenia mechaniczne i łatwa do utrzymania w czystości. Noszenie jej nie jest w żaden sposób uciążliwe, dzięki czemu łatwo przekonać do niej nawet najbardziej opornych na nowinki technologiczne pacjentów. Urządzenie występuje również w formie breloka, który można nosić na szyi.

Comarch WristBand jako urządzenie połączone jest z aplikacją mobilną Comarch CareMate (dostępną do pobrania z App Store lub Google Play), którą obsługuje opiekun pacjenta Opaska monitoruje funkcje życiowe podopiecznego, a informacje o tętnie, lokalizacji czy ilości przebytych kroków są dostępne dla opiekuna przez całą dobę właśnie w aplikacji CareMate.

Opaska i aplikacja wyposażone są w szereg funkcji niezbędnych w opiece nad podopiecznym (m.in. lokalizator GPS pozwoli na odnalezienie użytkownika, który na przykład stracił przytomność na spacerze). W obu wariantach, zarówno opaski, jak i breloka, urządzenie jest bardzo proste i intuicyjne w obsłudze, co jest niezwykle istotne w przypadku osób o ograniczonej mobilności oraz gorzej widzących.

Bransoletka wyposażona jest w przycisk SOS, który może uratować życie, umożliwia bowiem na wezwanie pomocy lub konsultacje z ratownikiem medycznym. Opaska wyśle również sygnał do opiekuna, kiedy podopieczny ją założy lub zdejmie. Obsługujący aplikację CareMate ma również wgląd w poziom naładowania urządzenia, może więc przypomnieć seniorowi o podpięciu opaski do ładowarki. Pomocna jest także funkcja nawiązywania połączeń głosowych z opiekunem – za pomocą jednego przycisku. Aplikacja CareMate pozwala na kontrolowanie danych przesyłanych przez większą liczbę urządzeń. Możemy zatem objąć opieką kilka osób potrzebujących naszego wsparcia i mieć wszystkie dane w jednym miejscu.

Możliwe modele działania Usługi Opiekuńczej:

Choroby układu krążenia, cukrzyca, dolegliwości zwyrodnieniowe stawów, pogorszenie wzroku i słuchu, czy wreszcie pierwsze objawy demencji. To codzienność milionów osób. Trudno zaakceptować fakt, że nasz organizm odmawia posłuszeństwa, zawodzi, nie pozwala nam na wykonywanie czynności, które jeszcze kilka lat wcześniej nie sprawiały nam żadnego problemu. Korzystanie z opaski życia oraz aplikacji CareMate to nie tylko większe bezpieczeństwo naszych bliskich oraz udogodnienie dla ich opiekunów. To również rozwiązanie wspierające samodzielność podopiecznych i dodające pewności siebie seniorom, którym często trudno pogodzić się z wymuszonymi przez upływa lat i zły stan zdrowia zmianami w swoim stylu życia. Opaska życia daje im poczucie, że cały czas czuwa nad nimi ktoś bliski i w razie potrzeby pospieszy im z pomocą.

Zakup Usługę Comarch CareMate za pomocą sklepu internetowego: https://caremate.comarch-esklep.pl/

Aplikacja CareMate:
Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.comarch.iot.caremate
App Store: https://apps.apple.com/pl/app/caremate/id1450787539?l=pl"

Bądź na bieżąco – obserwuj Comarch na:

Dodaj ogłoszenie