W Malborku bile i kije znalazły się w programie nauczania

  W Malborku bile i kije znalazły się w programie nauczania

  Kamila Bucholz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Może nad Nogatem wyrosną kiedyś bilardowi mistrzowie? Wraz z obecnym rokiem szkolnym w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku do programu nauczania oficjalnie zostały wprowadzone lekcje... gry w bilard.
  Co to jest łuza? Jak trzymać kij? Jak ustawiać bile na stole? - nie wie tego niejeden dorosły, tymczasem dla dzieci z SP 2 to żadna tajemnica. Tam w bilard grają już piątoklasiści - na lekcjach wychowania fizycznego i po szkole. Wuefista Patryk Borzęcki, który sam jako uczeń w Tomaszowie Mazowieckim zetknął się z tą dyscypliną sportu, stwierdził, że warto urozmaicić zajęcia w "dwójce". Bo wf. to nie tylko piłka i bieganie. Napisał projekt do Polskiego Związku Bilarda z prośbą o przekazanie sprzętu.

  - Na odpowiedź nie musiałem długo czekać. Otrzymaliśmy dwa stoły - opowiada.

  Prezent miał wartość ponad 6,5 tys. zł. Z kolei z własnych środków szkoła wydała 3 tys. zł na adaptację pomieszczenia oraz osprzęt (specjalne lampy, kije i bile). Pomysłodawca przeszedł w Kielcach kurs opiekuna sekcji bilardowej, aby móc przekazać młodzieży tajniki tej gry.

  - To bardzo dobry pomysł. Nasi uczniowie chętnie biorą udział w tych zajęciach. Oprócz tego, że grają na lekcjach wf., została stworzona także pierwsza w naszym mieście sekcja bilarda - opowiada Krystyna Prokopowicz, dyrektor SP 2 w Malborku.

  Do sekcji należy 21 uczniów.

  Mali malborczycy chcieliby rozegrać sparing z przeciwnikami w ich wieku, ale po prawej stronie Wisły to niemożliwe. Najbliższa uczniowska sekcja bilardowa działa w Tczewie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo