W Letniej Redakcjji „Dziennika Bałtyckiego”: Wikingowie,...

  W Letniej Redakcjji „Dziennika Bałtyckiego”: Wikingowie, tańce celtyckie i Dorota Abramowicz.

  Zofia Kadłubowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W środę namiot Letniej Redakcji „Dziennika Bałtyckiego” odwiedzili Drużyna Słowian i Wikingów Nordelag; Dorota Abramowicz, autorka „Największych tajemnic Pomorza” oraz Animus Saltandi – zespół tańca celtyckiego UG.
  W Letniej Redakcjji „Dziennika Bałtyckiego”: Wikingowie, tańce celtyckie i Dorota Abramowicz.

  ©Yulia Kushnir

  Naszymi pierwszymi gośćmi byli Wikingowie i Słowianie z drużyny Nordelag. –Zajmujemy się odtwarzaniem realiów życia codziennego i militarnego ludów basenu Morza Bałtyckiego z X i XI wieku – opowiadał zebranym Szymon Hofman, dowódca grupy. Razem z Maxem ze Szwecji, Colinem z Holandii, Natalią i trzyletnią Ksenią pokazywali zebranym rzeczywiste repliki uzbrojenia wykonane przez rzemieślników.

  - Każdy chętny może do nas dołączyć, jeśli pokaże, że mu na tym zależy. Zawsze może liczyć na wsparcie, zarówno dotyczące wiedzy, jak i sprzętu – tłumaczyli nasi goście. Drużyna Nordelag istnieje od 2002 roku i chociaż wywodzi się z Trójmiasta, jej członkowie rozsypani są po Polsce i Europie.
  Zrzeszona jest również z Jomsvikings, największą organizacją tego typu na świecie. – Cieszymy się, że dzięki takim spotkaniom, ludzie mogą dotknąć kawałka historii – podsumował szef grupy. Nordelag możemy znaleźć na Facebook’u i YouTube.

  Odwiedziła nas również Dorota Abramowicz, publicystka „Dziennika Bałtyckiego”. Podpisywała ona swoją najnowszą publikację „Największe tajemnice Pomorza”. – Jest to książka o zaginionych skarbach, niewyjaśnionych zagadkach i zapomnianych miejscach, których nie pokażą żadne przewodniki. Oparta jest na relacjach ludzi – opowiadała autorka. Lekturę można kupić na naszym stoisku.

  Na koniec zaprezentował się u nas zespół Animus Saltandi. – Jesteśmy grupą tańca celtyckiego, działającą przy UG już od 15 lat. Składamy się z pasjonatów, którzy właśnie tak spędzają swój wolny czas – powiedziały Anna Piotrowska i Katarzyna Kaszuba, prowadzące zespół. Wraz z nimi wystąpiły Jowita Ciszewska i Monika Kossakowska-Zwierucho. – Zatańczyliśmy dzisiaj tańce irlandzkie i szkockie.

  Grupa ma własną stronę internetową (www.animussaltandi.art.pl) i fanpage na Facebook’u. Wszyscy zainteresowani mogą wziąć też udział w październikowym naborze.

  W czwartek odwiedzą nas cosplayerzy z grupy Brat KLONT. Zapraszamy od 11.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Magazyn

  Magazyn "3miasto Kobiet". Lista punktów w Trójmieście

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!