W Krynicy Morskiej powstał czasowy posterunek straży...

  W Krynicy Morskiej powstał czasowy posterunek straży pożarnej [zdjęcia]

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W Krynicy Morskiej powstał czasowy posterunek straży pożarnej [zdjęcia]
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Mł. bryg. Łukasz Zblewski

  Krynica Morska. Do 4 września w Krynicy Morskiej, w bazie Ochotniczej Straży Pożarnej utworzony został czasowy posterunek Państwowej Straży Pożarnej.
  Codziennie, przez 24 h, w w/w posterunku służbę pełni 4 funkcjonariuszy. Dwóch z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nowy Dwór Gdański i dwóch podchorążych ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (SGSP) odbywających zawodowe praktyki studenckie - informuje mł.bryg. Łukasz Zblewski – rzecznik prasowy KP PSP Nowy Dwór Gdański.

  Utworzenie czasowego posterunku ma na celu podwyższenie względów bezpieczeństwa w obrębie Mierzei Wiślanej, a w szczególności, w Krynicy Morskiej. Dodatkowo posterunek został doposażony w średni samochód ratowniczo- gaśniczy Renault GBA 2,5/16 wraz z pełnym wyposażeniem z Ośrodka Szkoleniowego PSP w Słupsku.

  Ponadto w Komendzie Powiatowej Państwowej w Nowym Dworze Gdańskim, w okresie wakacyjnym zawodowe praktyki studenckie odbywa 12 podchorążych z SGSP. Łącznie, przez cały okres wakacyjny, zrealizuje swój program praktyk w tut. Komendzie 36 podchorążych. Stanowią oni dodatkowe wsparcie osobowe, jak również swoisty „odwód operacyjny”. W ramach realizowanych praktyk pełnią służbę w JRG, posterunku Krynica Morska oraz w systemie 8 godzinnym.


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:





  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo