W gminie Lipnica nie wszyscy urzędnicy chcą pokazać...

  W gminie Lipnica nie wszyscy urzędnicy chcą pokazać mieszkańcom co posiadają

  Marcin Pacyno

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Niektórzy urzędnicy z gminy Lipnica nie ujawniają społeczeństwu swoich oświadczeń majątkowych.
  W internetowym Biuletynie Informacji Publicznej swojego majątku nie przedstawił m.in. Michał Świontek-Brzeziński, do niedawna sekretarz gminy i zastępca wójta, a obecnie kontroler finansowy i zaufany doradca wójta. - Nasze władze najwidoczniej nie chcą pokazać ile posiadają - mówi Piotr Lemańczyk, były sekretarz gminy Lipnica, odwołany przez obecnego wójta na początku kadencji.

  Wójt Rafał Narloch nie chciał z nami rozmawiać.
  Kazał zadzwonić następnego dnia. Wyczerpującego wyjaśnienia nie otrzymaliśmy też od Michała Świontka-Brzezińskiego. - Na złożenie oświadczenia za 2008 rok mam czas do końca kwietnia tego roku - zastrzega Świontek-Brzeziński.

  Nie wyjaśnił jednak, dlaczego nie zamieścił też oświadczenia za 2007 rok. Obiecał tylko, że niebawem sprawę oficjalnie skomentuje. Tak samo zapewniają inni urzędnicy, których oświadczeń majątkowych brakuje. To m.in. dyrektorzy szkół i kierownicy urzędowych wydziałów.

  - Co roku składam oświadczenie w wyznaczonym terminie, ale nie mam wpływu na jego zamieszczenie w Biuletynie Informacji Publicznej - zaznacza Andrzej Lemańczyk, dyrektor Zespołu Szkół w Lipnicy. - Postępuję zgodnie z prawem, ale osobiście uważam ten obowiązek za bardzo niebezpieczny. Ujawnienie danych o zarobkach i stanie majątkowym to idealna wskazówka dla złodziei - dodaje.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo