Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

W Gdyni otwarto pierwszy na Pomorzu przystanek autobusowy w kształcie bramki

aor
Nietypowy przystanek autobusowy w kształcie bramki piłkarskiej otworzyli w czwartek tuż po południu zawodnicy Arki Gdynia. To pierwszy tego typu przystanek na Pomorzu. Zamiast tradycyjnej wiaty są tu poprzeczka i słupki

Na szklanej ściance okalającej przystanek namalowana została siatka, a żółto-niebieskie siedzenia przypominają te, przeznaczone dla zawodników i kibiców na stadionie.

Jako pierwszy przy nowym przystanku zatrzymał się liniowy autobus nr 192, jadący w kierunku Witomina Leśniczówki. Pasażerowie otrzymali od piłkarzy Arki Gdynia: Przemysława Trytki, Tadeusza Sochy, Damiana Zbozienia oraz Luki Zarandii, klubowe gadżety.

W otwarciu przystanku uczestniczyli również prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki.

- To będzie pamiątka tego roku. Przed nami historyczny mecz o Puchar Polski oraz Finały Młodzieżowych Mistrzostw Europy, których współgospodarzem jest Gdynia. Szczególny rok właśnie w ten symboliczny sposób chcemy upamiętnić - powiedział dziennikarzom prezydent miasta Wojciech Szczurek, który także pojawił się na przystanku.

Niewykluczone, że wkrótce obok rozkładu jazdy autobusów zawiśnie ligowy terminarz meczów Arki.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kibic z Gdyni

Niema naco wydawac pieniedzy nasz prezydent to niech na hospicjom na oksywiu by dal te pieniadze a nie na przystanek przy stadionie

Dodaj ogłoszenie