W Gdyni osunął się klif. Przy ul. Orłowskiej osunęła się część klifu. Na miejscu pracowała grupa poszukiwawczo-ratownicza. Nie ma ofiar

Piotr Kallalas, szymZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (22 zdjęcia)
Przy ulicy Orłowskiej w Gdyni osunęła się część klifu - około 1200 metrów sześciennych ziemi. Osuwisko ma długość ok. 40 metrów. Nikt nie został poszkodowany.

Aktualizacja, godz. 17.00

W związku z osunięciem się fragmentu klifu na plaży w Gdyni Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opublikowało komunikat:

"Fragment klifu, który osunął się na plażę w Gdyni leży w granicach rezerwatu przyrody Kępa Redłowska. W związku z tym dla zachowania naturalnych procesów brzegowych na tym terenie nie prowadzi się działań ochrony brzegu. Wynika to z zarządzenia nr 6/2010 Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku z dnia 7 kwietnia 2010 r. (Dz. Woj. Pomor. z 2010 nr 97, poz. 1897) w sprawie ustanowienia planu ochrony dla rezerwatu przyrody „Kępa Redłowska”, zgodnie z którym jednym z celów ochrony rezerwatu jest zachowanie naturalnych procesów zachodzących na brzegu morskim. Zakaz ingerencji dotyczy strefy przybrzeżnej morza wzdłuż rezerwatu w pasie o szerokości 500 m.

Jednak w związku z osunięciem się fragmentu skarpy Inspektorat Ochrony Wybrzeża Urzędu Morskiego w Gdyni rozmieścił wokół miejsca zdarzenia tablice informujące o potencjalnym zagrożeniu dla osób przebywających w pobliżu.

Na plażę w Gdyni Orłowie osunął się fragment klifu. Osuniecie nastąpiło na długości około 40 metrów. Na miejscu zdarzenia strażacy sprawdzili teren i wykluczyli możliwość przysypania ludzi przez piach."

Aktualizacja, godz. 16.30

Grupa poszukiwawczo-ratownicza zakończyła przeszukiwanie osuwiska. Psy nie zlokalizowały zapachu człowieka. Nikt nie został poszkodowany.

Teraz zabezpieczaniem miejsca zajęła się policja.

Piotr Hukało

Aktualizacja, godz. 15.15:

Straż pożarna donosi: wielkość osuwiska 15x40x2 m, około 1200 metrów sześciennych powierzchni. Na miejscu już 6 zastępów.

Zobacz, jak ze zbocza klifu w roku 2012 zrzucono powojenny bunkier:

Gdynia: Powojenny bunkier spadł z redłowskiego klifu [FILM, ZDJĘCIA]

Aktualizacja, godz. 14.20:

- Zgłoszenie wpłynęło do nas o 13.18 i na miejsce zostało skierowanych 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz zastęp OSP. Czekamy na dojazd specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej z psami, która przeszuka zwałowisko. - informuje Rzecznik prasowy KM PSP w Gdyni mł. bryg. Andrzej Bornowski.

Klif osunął się w okolicy 300 metrów od mola orłowskiego. Strażacy są już na miejscu i zabezpieczają teren.

Wcześniej pisaliśmy:

- Służby zgłoszenie o osunięciu się części klifu przyjęły około godziny 13.20. - Na miejscu pracują 4 zastępy - poinformował nas dyżurny SKKW. W tej chwili nie ma żadnych informacji o osobach poszkodowanych, nie wiadomo także co mogło doprowadzić lub wpłynąć na osunięcie się klifu.

Czytaj także o czwartkowym, śmiertelnym wypadku na torach SKM PKP w Gdyni. Pociąg potrącił pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu.

Wysokość osunięcia szacowana jest na około 5 metrów. Na miejsce z Gdańska jedzie także specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza. Chodzi o sprawdzenie pryzmy.

POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Przepowiednie jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego na 2018 rok

Bursztynowy Ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku

Luksusowa rezydencja Jana Kulczyka na sprzedaż

Kalendarz sportowy 2018 - piękne zdjęcia sportowców i szczytny cel

Nauczyciel płakał, jak poprawiał: Najlepsze teksty uczniów i nauczycieli

Masz kota lub psa? Uważaj na trujące rośliny w domu!

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

d
ds

To napewno wina Tuska! To mi objawilo niepokalane Radio Maryja.

Dodaj ogłoszenie