W Gdańsku powstała Szkoła Teatru Ulicznego. Uczyć będą...

  W Gdańsku powstała Szkoła Teatru Ulicznego. Uczyć będą żonglerki i kuglarstwa

  Ewa Andruszkiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  To innowacyjna i jak na razie jedyna w całej Polsce tego typu placówka. A mowa o Szkole Teatru Ulicznego, którą w Gdańsku otworzyła właśnie Fundacja Teatru Snów. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się w weekendy i przygotowują uczniów m.in. do organizowania parad, widowisk plenerowych czy pokazów ognia.
  Nauka w gdańskiej Szkole Teatru Ulicznego potrwa 18 miesięcy

  Nauka w gdańskiej Szkole Teatru Ulicznego potrwa 18 miesięcy ©123rf

  - Już od 30 lat biegamy po ulicach, skwerach, placach. Przeprowadziliśmy w tym czasie mnóstwo warsztatów. Wciąż jednak brakowało miejsca, gdzie sztuki ulicznej można by uczyć się w sposób systematyczny - tłumaczy Zdzisław Górski, szef gdańskiego Teatru Snów i założyciel Szkoły Teatru Ulicznego.

  Dziś już takie miejsce w Gdańsku jest. Pod okiem profesjonalistów, w Domu Otwartym przy ul. Uczniowskiej 22 w Letnicy, można doskonalić swoje umiejętności w żonglerce, tańcu, gry na instrumentach, a nawet chodzeniu na szczudłach.

  Program szkoły zapowiada się niezwykle ciekawie. Od różnych stylistyk teatru ulicznego (parada, widowisko, social play, happening, akcja), elementarnych zadań aktorskich, działań w różnych przestrzeniach, relacji z partnerami i obiektami, scenografii widowisk plenerowych, konstrukcji, obiektów i rekwizytów, poprzez taniec i ruch komponowany, głos w przestrzeni otwartej, śpiew, grę z mikroportem, choreografię szczudlarską, fire-show, żonglerkę, grę na instrumentach perkusyjnych, aż po rytm indywidualny i zespołowy, klaunadę, techniki wykonania, grę w maskach oraz historię teatru (ze szczególnym uwzględnieniem teatru ulicznego).

  Zajęcia dla młodzieży i dorosłych odbywają się pod kierunkiem czołowych twórców teatru ulicznego w Polsce.
  Najbliższe warsztaty, w piątek (11.03) od godziny 17 do 21 oraz w sobotę (12.03) od godziny 10 do 18 poprowadzi m.in. Przemysław Grządziela, znany mim oraz tancerz Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Będzie uczył pantonimy, plastyki ruchu i sztuki szczudlarskiej. Przyjść może każdy.

  - Wszystkie nasze zajęcia kierujemy do młodzieży powyżej 14 roku życia. W pierwszy weekend marca rozpoczęliśmy tzw. semestr zerowy. Potrwa on do połowy czerwca. Potem będzie przerwa wakacyjna i z warsztatami wrócimy we wrześniu - dodaje Górski.

  Nauka w gdańskiej Szkole Teatru Ulicznego potrwa 18 miesięcy. Zakończą ją pokazy i spektakle dyplomowe - uczniowie będą musieli przygotować rozbudowane etiudy.

  Więcej informacji oraz szczegółowy program wszystkich zajęć dostępny jest na stronie fundacjats.pl.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Je#ac Tuska, bo to blad# ruska

  Baribal (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Zonglerki i kuglarstwa uczyla przeku+wa Tusk, przeku#wa umoczona w kontynuacje wspolpracy z polskojezycznym gestapo, funkcyjnym UB Bundkowskim- Badkowskim i agent SB. Osobiscie kunda i szmata, ryza...rozwiń całość

  Zonglerki i kuglarstwa uczyla przeku+wa Tusk, przeku#wa umoczona w kontynuacje wspolpracy z polskojezycznym gestapo, funkcyjnym UB Bundkowskim- Badkowskim i agent SB. Osobiscie kunda i szmata, ryza bla#z na palakowatych nogach, wytrzeszcz, pederasta i smiec.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Magazyn

  Magazyn "3miasto Kobiet". Lista punktów w Trójmieście

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!