W Gdańsku i Sopocie nadal można oddać głosy na projekty z Budżetu Obywatelskiego. Zagłosujesz online i stacjonarnie.

Anna PaczkowskaZaktualizowano 
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Głosowanie zarówno w Gdańsku, jak i Sopocie trwa do 23 września. W Sopocie w Budżecie Obywatelskim może oddać głos każdy mieszkaniec miasta po skończeniu 16 lat, natomiast w Gdańsku zniesiono ograniczenia wiekowe, zatem głosować mogą także niepełnoletni gdańszczanie.

Głosować można na dwa sposoby – przez internet lub stacjonarnie. Gdańszczanie online mogą głosować, jak w latach poprzednich, poprzez stronę www.gdansk.pl, a mieszkańcy Sopotu - www.sopot.pl/bosopot.

W sytuacji, kiedy mieszkaniec preferuje formę głosowania stacjonarnego, na terenie obu miast zostały zorganizowane punkty konsultacyjne.

GDAŃSK

W punktach są dostępne komputery lub tablety i internet, a pomocą służą konsultanci. Do głosowania niezbędnych jest kilka rzeczy: numer PESEL (w przypadku braku zameldowania albo wpisu do rejestru wyborców potrzebna będzie Karta Mieszkańca), imię i nazwisko oraz wskazanie zamieszkiwanej dzielnicy.

Punkty konsultacyjne znajdują się w:

  • ZOM Nr 1, ul. Partyzantów 74
  • ZOM Nr 3, ul. Nowe Ogrody 8/12
  • ZOM Nr 4, ul. Wilanowska 2

Godziny otwarcia punktów:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek - 8.00 - 16.00
  • środa - 8.00 - 17.00
  • piątek - 8.00 - 15.00

W każdej dzielnicy w wybrany dzień tygodnia jest organizowany punkt do głosowania. Punkty na pętlach tramwajowych lub w galeriach handlowych są odpowiednio oznaczane, mogą się również znajdować w namiotach budżetu obywatelskiego. Harmonogram punktów razem z godzinami: https://www.gdansk.pl/download/2019-09/134953.pdf.

Głosować można także w Bibliotece Głównej, samodzielnie lub z pomocą pracownika, i filiach biblioteki w ich godzinach otwarcia (z wyjątkiem: Filii Nr 46 przy ul. E.Hoene 6, Biblioteki Brzeźno przy ul. Dworskiej 27 oraz Filii Naukowej przy ul. Obrońców Wybrzeża 2). Lokalizacje i godziny pracy bibliotek można sprawdzić na stronie: http://www.wbpg.org.pl/filie.

W wybranych siedzibach Rad Dzielnic w godzinach ich dyżurów lub w dodatkowym czasie, radni pomagają mieszkańcom w głosowaniu. Lista dyżurów radnych razem z godzinami: https://www.gdansk.pl/download/2019-09/134807.pdf.

SOPOT

W Sopocie można głosować w następujące dni i godziny we wskazanych miejscach:
W poniedziałki i czwartki, w godz. 16.00-18.00: dworzec PKP, Sopot Centrum
W poniedziałki w godz. 16.00-18.00 i soboty w godz. 11.00-13.00

  • Sopot Wyścigi przy sklepie Lidl
  • Kamienny Potok przy sklepie Lidl
  • Brodwino przy sklepie Merkus

We wtorki i piątki, w godz. 10.00-12.00
Sopocki Rynek (Sopot Wyścigi)

W środy i piątki, w godz. 16.00-18.00

Głosowanie jest możliwe także w czasie imprez i pikników organizowanych przez miasto lub społeczności sąsiedzkie, m.in. podczas
Pikniku Budżetu Obywatelskiego na Sopockim Rynku (21 września, w godz. 11.00-15.00)
Pikniku na Kamiennym Potoku (22 września, w godz. 12.00-15).

TOP 100 POMORSKICH FIRM - RAPORT:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie