W Elblągu piekli bez składek na ZUS?

  W Elblągu piekli bez składek na ZUS?

  Marcin Pszczółkowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Prawie 140 osób może być pokrzywdzonych przez właścicielkę piekarni Marlino w Elblągu, która podejrzana jest o to, że nie odprowadzała składek na ZUS za pracowników. Zadłużenie wobec ubezpieczalni może być kolosalne.
  Halina D., właścicielka piekarni, ma kłopoty z prawem. We wtorek w Sądzie Okręgowym w Elblągu odbędzie się rozprawa, w której występuje w charakterze oskarżonej. Prokuratura Rejonowa w Elblągu zarzuca jej, że przez trzy lata nie regulowała składek ZUS za swoich pracowników.

  Według elbląskiej prokuratury, przedsiębiorca nie płacił składek w okresie od grudnia 2004 do grudnia 2007 r. Potwierdza to Sławomir Karmowski, rzecznik Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

  - Taki akt oskarżenia przesłaliśmy do Sądu Okręgowego w Elblągu - mówi prokurator Karmowski. - Halina D. oskarżona jest o to, że działając z góry powziętym zamiarem uporczywie naruszała prawa swoich pracowników poprzez nieodprowadzanie składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe, potrącane z wynagrodzenia pracowników do ZUS.

  Sławomir Karmowski dodaje, że właściciel piekarni Marlino działał na szkodę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz własnych pracowników.- Ten czyn jest zagrożony karą pozbawienia wolności do dwóch lat - dodaje prokurator.

  To, że piekarnia Marlino miała jakieś problemy, widać było od dawna. Zlikwidowano bowiem część sklepów firmowych w mieście. Jednak właścicielka piekarni nie chce na razie komentować sytuacji, w jakiej się znalazła.

  - Mój radca prawny sugeruje, abym nie rozmawiała z mediami do czasu pierwszej rozprawy w sądzie - mówi. - Później chętnie wszystko wyjaśnię.

  Kilka tygodni temu Sąd Okręgowy w Elblągu II Wydział Karny zamieścił w mediach ogłoszenie. W ten sposób zawiadamiał o terminie rozprawy wszystkie osoby pokrzywdzone w tej sprawie.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo