Vistal Łączpol Gdynia wygrał w Jeleniej Górze

Tomasz Bołt
W zaległym meczu PGNiG Superligi Kobiet w piłce ręcznej drużyna Vistalu Łączpolu Gdynia pokonała na wyjeździe KPR Jelenia Góra 36:32.

Nastroje w zespole mistrzyń Polski nie były dobre przed tym spotkaniem. Zresztą trudno się dziwić. Gdynianki nie potrafiły obronić dwunastobramkowej przewagi z Balonmano Bera Bera w 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów. Podopieczne trenera Jensa Steffensena wygrały u siebie 32:20, ale w Hiszpanii poległy w fatalnym stylu 17:29 i skończyła się europejska przygoda. Taki wynik na pewno miał wpływ na morale zespołu.

Na szczęście dla dziewczyn z Vistalu Łączpolu szybko grały mecz ligowy w Jeleniej Górze. I chciały koniecznie wygrać, aby zatrzeć choć trochę wspomnienie z Hiszpanii i odbudować się po tamtej wpadce.

Gospodynie zajmowały ósme miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet przed tym meczem i nie były faworytkami tego spotkania. Nie zamierzały jednak łatwo się poddać w konfrontacji z zespołem z Gdyni. Mistrzynie Polski z kolei wyszły na parkiet zdeterminowane, chociaż musiały radzić sobie bez kontuzjowanej Katarzyny Duran. Początek meczu w Jeleniej Górze był jednak udany dla zawodniczek trenera Steffensena, które grały konsekwentnie w obronie oraz skutecznie w ataku. To musiało przynieść efekty. Po 15 minutach Vistal Łączpol prowadził już 12:6 i mając bezpieczną przewagę mógł już grać spokojniej. Momentami zresztą aż za spokojnie. Wykorzystały to zawodniczki KPR Jelenia Góra, tym bardziej że pod koniec pierwszej połowy grały z przewagą dwóch piłkarek i przed przerwą zmniejszyły stratę do czterech trafień.

Kompromitacja Vistalu Łączpolu w Hiszpanii

W drugiej połowie gospodynie zaczęły odrabiać straty, ale nie zdołały objąć prowadzenia. Gdynianki nie grały najlepiej, ale skutecznie broniły przewagi. Później górę wzięło większe doświadczenie Vistalu Łączpolu, który w 50 minucie prowadził 31:27 i już tego nie oddał.

KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia 32:36 (15:19)

Vistal Łączpol: Kowalczyk, Gapska - Sulżycka 6, Mateescu 6, Kulwińska 6, Krnić 5, Koniuszaniec 4, Andrzejewska 4, Petrinja 2, Zych 2, Janiszewska 1, Kozłowska, Białek, Królikowska

Najwięcej bramek dla KPR: Mączka 12, Buklarewicz 8