Vistal Gdynia wygrał u siebie z KPR-em Jelenia Góra

pk
Tomasz Bolt/Polskapresse
Szczypiornistki Vistalu Gdynia odniosły kolejne zwycięstwo w PGNiG Superlidze Kobiet. Nasza drużyna wygrała u siebie z KPR-em Jelenia Góra. Gdynianki znakomicie spisały się w pierwszej połowie, w której wypracowały wyraźne prowadzenie.

Ligowy mecz szczypiornistek Vistalu Gdynia z KPR Jelenia Góra odbył się zgodnie ze scenariuszem, wynikającym z miejsc obu drużyn w tabeli PGNiG Superligi kobiet.

Już od pierwszych minut gospodynie chciały pokazać, kto będzie rządził na parkiecie. Po 11 minutach gry, podopieczne trenera Jensa Steffensena, prowadziły 9:3 i jedyną niewiadomą były tylko rozmiary zwycięstwa Vistalu. Ambitne rywalki nie zamierzały jednak biernie przyglądać się poczynaniom gdynianek. Im bliżej było końca meczu i więcej rezerwowych zawodniczek Vistalu na boisku, tym przewaga faworytek topniała.

W 53 minucie było nawet tylko 25:21, ale cały mecz skończył się pewnym zwycięstwem gospodyń, różnicą 6 bramek. Najskuteczniejsza w gdyńskim zespole okazała się Karolina Kalska (8 bramek, w tym 6 z karnych), ale my odnotujmy, że trzy razy trafiła do siatki w swoje 30. urodziny Loredana Matyka. Jubilatce z okazji urodzin życzymy wszystkiego najlepszego.

Vistal Gdynia - KPR Jelenia Góra 28:22 (17:11)

Najwięcej bramek: dla Vistalu - Karolina Kalska 8, Iwona Niedźwiedź 6, Katarzyna Janiszewska 5, dla KPR - Małgorzata Buklarewicz i Anna Mączka po 6, Marta Dąbrowska i Mariola Wiertelak po 3.