Vistal Gdynia wygrał batalię o brąz! Pogoń Baltica Szczecin rozbita! [ZDJĘCIA]

Łukasz Żaguń
Przemyslaw Swiderski
Kapitalna batalia o brązowe medale PGNiG Superligi kobiet pomiędzy Vistalem i Pogonią Baltica Szczecin zakończona! Po ostatniej syrenie ręce w geście triumfu mogły wznieść gdynianki, które wygrały pojedynek 32:20. Warto dodać, że nasze zawodniczki z wysokości trybun wspierał wczoraj m.in. prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.

Kibice na brak emocji w rywalizacji o trzecie miejsce w Superlidze narzekać nie mogli. Szczypiornistki z Gdyni i Szczecina były autorkami pięciu znakomitych i jednocześnie bardzo zaciętych bojów, które zdominowała walka i prawdziwa dramaturgia. Co więcej, obie ekipie udowodniły też, że atut własnego parkietu w tej rywalizacji nie odgrywa aż tak wielkiego znaczenia. Szczęśliwie dla gdynianek, we wczorajszym starciu się to jednak nie potwierdziło.

Oba zespoły od pierwszych minut spotkania doskonale zdawały sobie sprawę z tego, że każdy popełniony błąd, dłuższa seria strzelecka przeciwnika, czy też brak koncentracji, może w tym meczu słono kosztować. Nic więc dziwnego, że trenerzy obu ekip natychmiast reagowali nawet wtedy, kiedy rywal zdobył dwie bramki z rzędu. A wszystko po to, by nie dać rozwinąć przeciwnikowi skrzydeł w najważniejszym spotkaniu sezonu. Mimo to, w pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiały gdynianki, które postawiły na szczelną defensywę. W efekcie, po 30 minutach prowadziły 12:10. Mając na uwadze jednak przebieg poprzednich pojedynków, wyciąganie daleko idących wniosków byłoby błędem.

Kluczowy dla losów tego spotkania i zarazem całej rywalizacji okazał się początek drugiej połowy. Sygnał do ataku w szeregach Vistalu dała Aleksandra Zych, której trafienia dodały Vistalowi animuszu. Gdynianki zaczęły stopniowo powiększać swoją przewagę, a rywalki zwyczajnie nie udźwignęły presji. Ich gra totalnie się posypała.

Gospodynie z każdą kolejną akcją grały coraz swobodniej w ataku. Na niespełna 10 minut przed końcową syreną odskoczyły rywalkom na 10 bramek i już wtedy kibice mogli powoli zacząć świętować. Ostatecznie, przewagę udało się jeszcze powiększyć.

Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 32:20 (12:10)

Vistal: Gapska - Janiszewska, Niedźwiedź, Galińska, Kozłowska, Kulwińska, Matyka, Pawłowska, Zych, Andrzejewska

Pogoń Baltica: Szywierska, Płaczek - Sabała, Stachowska, Cebula, Głowińska, Agova, Jaszczuk, Stasiak, Królikowska, Zimny