Vistal Gdynia w finale Pucharu Polski!

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia wygrały z Selgrosem Lublin 24:21 w meczu półfinałowym Pucharu Polski i zagrają w niedzielnym finale. Final Four rozgrywany jest w Lubinie.

Vistal zagrał świetną pierwszą połowę, choć grał bez Patrycji Kulwińskiej, która jest w ciąży i w tym sezonie już nie pojawi się na parkiecie. Gdynianki zaczęły od prowadzenia 4:2 i potem powiększały przewagę, która po pierwszej połowie wynosiła już siedem bramek. Znakomicie grała Monika Kobylińska, która w tej części spotkania zdobył osiem goli.

W drugiej połowie gdynianki powiększyły przewagę do dziewięciu trafień i zaczęły tak grać jakby ten mecz był już rozstrzygnięty. Selgros systematycznie odrabiał straty, ale ostatecznie Vistal okazał się lepszy o trzy bramki i zagra w finale Pucharu Polski.

Vistal Gdynia - Selgros Lublin 24:21 (15:8)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Galińska 1, Kobylińska 11, Matieli 3, Janiszewska 2, Urbaniak , Kozłowska 3, Łabuda, Zych 3, Tasić, Dorsz, Stanulewicz 1, Olszowa, Gutkowska, Radzikowska, Szwonka

Selgros: Dżukiewa, Gawlik, Nóżka - Repelewska 7, Quintino 1, Gęga 4, Kocela, Drabik 2, Skrzyniarz, Charzyńska, Szarawaga, Bijan, Rola 4, Kozimur, Mihdaliova 4, Charzyńska 1