Vistal Gdynia rozbity u siebie przez Krim Mercator Lublana

KM
Piotrhukalo
Do przerwy było całkiem nieźle, szczypiornistki Vistalu Gdynia przegrywały z Krimem Mercatorem Lublana tylko 10:11. Po przerwie jednak ich gra kompletnie się posypała i w efekcie przegrały 19:29.

Początek meczu był w wykonaniu Vistalu kapitalny. Gdynianki imponowały grą w obronie, a cuda między słupkami wyczyniała Weronika Kordowiecka. Gdynianki dołożyły do tego trochę z przodu i w efekcie w 13. minucie prowadziły 4:3.

Przyjezdne ze Słowenii w końcu się jednak przełamały i wyszły na prowadzenie. W 19. minucie ich przewaga wyniosła dwa trafienia, gdy Olga Perederija trafiła na 8:6. Końcówka pierwszej połowy była wyrównana i Vistal, w którym najlepsze wrażenie sprawiała Katarzyna Janiszewska, do przerwy przegrywał tylko 10:11.

Niestety, na początku drugiej połowy nastąpiła katastrofa. Co prawda wciąż dobrze broniła Kordowiecka, ale Vistal kompletnie zaciął się w ofensywie przez 10 minut nie mogąc trafić do siatki! W efekcie zespół z Lublany wyszedł na pięciobramkowe prowadzenie.

Niemoc gospodyń przełamała w 41. minucie Joanna Szarawaga, ale na odrabianie strat było już za późno. W 53. minucie przewaga przyjezdnych osiągnęła dziesięć bramek i tak zostało do końca - Słowenki wygrały 29:19.

Vistal Gdynia - RK Krim Mercator Lublana 19:29 (10:11)

Vistal Gdynia: Kordowiecka, Kamińska - Szarawaga 5, Janiszewska 4, Uścinowicz 3, Kozłowska 3, Pękala 1, Stanulewicz 1, Zych 1, Matieli 1 oraz Kulwińska, Kowalczyk, Błaszkowska.