Vistal Gdynia pewnie pokonał wicemistrzynie Polski!

Janusz Woźniak
Przemyslaw Swiderski
Świetnie spisał się Vistal Gdynia, który przed własną publicznością wygrał z wicemistrzyniami Polski - KGHM Metraco Zagłębie Lubin. Nasze szczypiornistki były wyraźnie lepsze od przeciwniczek, w efekcie wygrały różnicą aż dziewięciu trafień.

Po porażce, w miniona środę, w Chorzowie gdynianki zapowiadały sportową rehabilitację w meczu z aktualnymi wicemistrzyniami Polski z Zagłębia Lubin. Zagłębie znacznie częściej wygrywało w Gdyni niż zostawiało punkty nad morzem. W niedziele jednak to Vistal był górą, wygrywając 34:25.

Remis 9:9 w 20 minucie gry zapowiadał zaciętą walkę do końca. Jednak jeszcze przed przerwą gdynianki odskoczyły na pięć bramek (17:12). Po wznowieniu gry zespół z Lubina próbował podjąć walkę, zmniejszył różnicę bramek do trzech (19:16), ale to było już wszystko na co stać było podopieczne Bożeny Karkut. To gdynianki grając konsekwentnie w obronie i znacznie skuteczniej niż w Chorzowie w ataku powiększały systematycznie przewagę. W efekcie wygrały wysoko i zasłużenie.

Vistal Gdynia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 34:25 (17:12)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Gutkowska 8, Niedźwiedź 7, Kulwińska 4, Andrzejewska 3, Pawłowska 3, Janiszewska 2, Kobylińska 1, Dorsz, Galińska, Kłusewicz, Kozłowska.

KGHM Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Załęczna 8, Obrusiewicz 6, Premović 3, Jochymek 2, Milojević 2, Piechnik 2, Paluch 1, Piekarz 1, Brenkus, Lalewicz, Robótka, Walczak.