Vistal Gdynia ograł mistrzynie Polski z Lublina

Vistal Gdynia pokonał mistrzynie Polski. Gdynianki wygrały z Selgrosem Lublin 23:20 w meczu PGNiG Superligi Kobiet.

Vistal źle zaczął mecz, bo po kwadransie przegrywał już 4:7. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego grały słabo, nie radziły sobie w obronie i szwankowała skuteczność w ataku. Do końca tej części spotkania nic się nie zmieniło i mistrzynie Polski wygrały pierwszą połowę 12:9.

W drugiej połowie spotkania obraz gry uległ całkowitej zmianie. Vistal przede wszystkim zagrał znacznie lepiej w obronie, co pozwoliło na grę z kontry. Zaraz po przerwie dwa razy trafiła Katarzyna Janiszewska, kolejną bramkę dołożyła Monika Kobylińska i był remis 12:12. Po chwili Kobylińska wykorzystała rzut karny i Vistal objął prowadzenie. Na parkiecie wciąż trwał koncert gdynianek, które na siedem minut przed końcem spotkania miały już cztery bramki przewagi i nie dały sobie wydrzeć zasłużonego - za drugą połowę - zwycięstwa. Najlepszą zawodniczką meczu była Kobylińska, która zdobyła aż osiem bramek.

Vistal Gdynia - Selgros Lublin 23:20 (9:12)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 5, Urbaniak 1, Dorsz 1, Kobylińska 8, Stanulewicz 3, Olszowa, Kozłowska 1, Matieli 1, Szarawaga 2, Borysławska, Macedo 1

Selgros: Gawlik, Gruszecka - Rola 2, Kowalska 3, Gęga 6, Matuszczyk, Repelewska 2, Kozimur, Drabik 1, Mihdaliova 2, Nocuń, Skrzyniarz 2, Uzar 2