Vistal Gdynia nieoczekiwanie przegrał z Kramem Startem Elbląg [ZDJĘCIA]

KM
Gdynianki wypuściły z rąk niemal pewne zwycięstwo
Gdynianki wypuściły z rąk niemal pewne zwycięstwo Przemyslaw Swiderski
Szczypiornistki Vistalu Gdynia w 20. minucie meczu z Kramem Startem Elbląg 11:5 i wydawało się, że zmierzają po pewne zwycięstwo. Ostatecznie przegrały jednak 22:26.

W niedzielę na parkiet wybiegły zawodniczki Vistalu Gdynia. Wiceliderki grały z czwartym w tabeli Kramem Startem Elbląg. Po wyrównanych pierwszych minutach meczu w pewnym momencie zdawało się, że grające u siebie gdynianki mogą być pewne wygranej. W dwudziestej minucie prowadziły bowiem aż 11:5. W tym momencie Start rzucił się jednak do odrabiania strat i już minutę przed przerwą było tylko 12:11, a na przerwę Vistal zszedł z prowadzeniem 14:13.

Przyjezdne świetną grę kontynuowały w drugiej połowie, a Vistal sprawiał wrażenie sparaliżowanego. Pierwszą bramkę po przerwie zdobył dopiero w 39. minucie, a ostatecznie poległ 22:26. To trzecia porażka gdynianek w rundzie rewanżowej. W pierwszej fazie przegrały raz. Mają już tylko dwa punkty przewagi nad Startem a

Vistal Gdynia - Kram Start Elbląg 22:26 (14:13)

Vistal: Kordowiecka, Gapska - Kobylińska 6, Kozłowska 4, Matieli 4, Borysławska 2, Lalewicz 2, Urbaniak 1, Stanulewicz 1 Szarawaga 1, Dorsz, Gutkowska

Start: Sziwierska, Powaga - Lisewska 10, Balsam 5, Świerżewska 2, Kwiecińska 2, Dankowska 2, Grobelska 1, Jędrzejczyk 1, Waga 1, Andrzejewska, Stokłosa, Muchocka