Vistal Gdynia lepszy od mistrzyń Polski! [ZDJĘCIA]

Szczypiornistki Vistalu Gdynia pokonały przed własną publicznością Selgros Lublin 25:24. Emocji w tym pojedynku nie brakowało.

Piłkarki ręczne z Gdyni dzięki wygranej nad aktualnymi mistrzyniami kraju, Selgrosem Lublin, mają nawet szanse na pierwsze miejsce po zasadniczej części sezonu. Do tego potrzebny jest cud, bo gdynianki musiałyby wygrać ostatni mecz w Jeleniej Górze przy porażkach Selgrosu w dwóch spotkaniach.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego odniosły jednak ważne zwycięstwo z psychologicznego punktu widzenia. Mogły się bowiem przekonać, że są w stanie wygrywać także z Selgrosem. Ta wiara może okazać się bardzo przydatna już w fazie play-off.
Pierwsza połowa meczu w Gdyni nie przebiegała jednak po myśli gospodyń. Od stanu 4:4 lublinianki zdobyły trzy bramki z rzędu i wygrały tę część spotkania 10:8.

Na 15 minut przed końcem meczu Vistal przegrywał jeszcze 14:17. Kapitalnie zaczęła wtedy bronić Małgorzata Gapska, a skutecznością popisała się Aneta Łabuda. I na trzy minuty przed końcem to gdynianki prowadziły 24:21. Selgros walczył dzielnie, ale zdołał tylko zmniejszyć rozmiary porażki. A Gapska została wybrana na najlepszą zawodniczkę tego spotkania.

Vistal Gdynia - Selgros Lublin 25:24 (8:10)

Vistal: Gapska - Janiszewska 1, Łabuda 6, Niedźwiedź 6, Galińska, Dorsz, Kobylińska 6, Pawłowska 1, Zych, Kozłowska 3, Gutkowska, Zrnec, Kulwińska 2

Selgros: Dzhukeva, Baranowska - Konsur, Quintino 4, Małek 3, Rola 8, Gęga 3, Repelewska 1, Kozimur, Drabik 1, Nestsiaruk, Mihdaliova 2, Nocuń, Skrzyniarz 1, Szarawaga