Vistal Gdynia awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski

Vistal Gdynia pokonał na wyjeździe UKS PCM Kościerzyna 27:21 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski piłkarek ręcznych. W tej fazie Pucharu Polski zagra także AZS Łączpol AWFiS Gdańsk.

Vistal tylko na początku przegrywał w Kościerzynie 4:5. Potem gdynianki opanowały sytuację i wygrały pierwszą połowę 16:10. To właśnie ta część spotkania zadecydowała o końcowym wyniku. W drugiej połowie Vistal kontrolował przebieg spotkania i zasłużenie wywalczył awans.

UKS PCM Kościerzyna - Vistal Gdynia 21:27 (10:16)

UKS PCM: Łoś, Kordunowska-Lupa, Liskowska - Belter 5, Białek 3, Neitsch 1, Krajewska 1, Ziółkowska 2, Bunikowska 4, Rogożeńska, Konofał 2, Sus 2, Wójcik 1, Jakubowska

Vistal: Kordowiecka, Kamińska - Janiszewska 1, Urbaniak 1, Dorsz 1, Kobylińska 7, Stanulewicz 2, Kozłowska 5, Gutkowska, Lalewicz 2, Matieli 1, Szarawaga 4, Borysławska 3