VI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna

sura
W hali widowiskowo-sportowej w Skorzewie odbył się VI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna.

Do turnieju przystąpiło 96 zawodników startujących w czterech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, 17-35 lat oraz 35+. System rozgrywek był zróżnicowany, w zależności od ilości zgłoszonych osób w danej kategorii. Zmagania tenisistów stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczyły liczne, nietuzinkowe zagrania. W kategorii szkoły podstawowej najlepszym zawodnikiem okazał się Kacper Walkusz, zaraz za nim uplasował się Ksawery Zazdrzykowski. Trzecie miejsce wywalczył Kulas Damian. W najmłodszej kategorii wiekowej kobiet najlepszą zawodniczką została Oliwia Bida. W grupie zawodników z gimnazjum zwyciężył Patryk Lorbiecki. Wśród gimnazjalistek najlepszą okazała się być Karolina Kleinschmidt, druga Oliwia Bida, trzecia Brandt Katarzyna. W kat. 17-35 lat kobiet zwyciężyła Kinga Łosińska, natomiast wśród mężczyzn na pierwszym miejscu uplasował się Szopiński Tomasz.

Największe umiejętności zaprezentowali zawodnicy najbardziej doświadczeni kat 35+ wśród których bezkonkurencyjnym okazał się Krzysztof Tarakan. Ceremonii wręczenia pucharów przewodził Grzegorz Piechowski wójt Gminy Kościerzyna. Warto przypomnieć że organizatorami turnieju był Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna, podziękowania za pomoc należą się również Pani Urszuli Kalińskiej oraz Pani Katarzynie Kleinshmidt.