VI Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie. Poprawa na rynku pracy jest realna?

Kazimierz NetkaZaktualizowano 
Europejskie Forum Nowych Idei na stałe wpisało się już w kalendarz wielkich imprez organizowanych w Sopocie. Jednym z gości w tym roku będzie Jerzy Buzek<br>
Europejskie Forum Nowych Idei na stałe wpisało się już w kalendarz wielkich imprez organizowanych w Sopocie. Jednym z gości w tym roku będzie Jerzy Buzek Karolina Misztal
We wtorek, 27.09.2016 r. wieczorem w Sopocie zaczęły się oficjalne, plenarne spotkania VI Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI) - jednego z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych wydarzeń biznesowych. Forum to organizowane jest przez Konfederację Lewiatan we współpracy z miastem Sopot oraz BusinessEurope. Hasło tegorocznego EFNI brzmi: „Przyszłość pracy. Realia, marzenia i mrzonki”.

Program jest wypełniony wydarzeniami od rana do nocy. Już po 22.00 będą odbywały się „Rozmowy nocnych marków”, czyli dyskusje z panelistami EFNI w kameralnej scenerii i mniej formalnej atmosferze. Jednym z wydarzeń towarzyszących forum jest Inicjatywa Bałtycka - debata na temat ratowania bałtyckiego ekosystemu i rozwoju portów oraz prezentacja raportu i dyskusja nt. łamania praw człowieka we współczesnych konfliktach zbrojnych - wynika z informacji, które przekazała nam Magdalena Słodownik, rzecznik prasowy Konfederacji Lewiatan.

- Poprzez Zatoki Dialogu EFNI wychodzi do mieszkańców Trójmiasta, a także turystów, by razem z nimi debatować na tematy, które poruszamy na naszej konferencji - mówi Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan. - Ten format na stałe wpisał się już w program forum, a spotkania z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

O swoich zwierzętach rozmawiać będą Olga Sipowicz (Kora), wokalistka rockowa, oraz Kamil Sipowicz, dziennikarz i historyk filozofii - 29 września (godz. 12-13).

Kiedy Polska dogoni Zachód? - to temat spotkania z Jerzym Buzkiem, przewodniczącym Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) w Parlamencie Europejskim - 29 września, godz. 16-17.

Czy biznes potrzebuje humanistów? - o tym będzie dyskusja z Magdaleną Środą, profesorem z Uniwersytetu Warszawskiego - 30 września, godz. 12-13.

- Po co nam Europa? - na to pytanie odpowie Danuta Hübner, przewodnicząca Komisji Spraw Konstytucyjnych w Parlamencie Europejskim - 30 września, w godz. 16-17 - informuje Anna Dyksińska, główny specjalista w Biurze Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Sopotu.

polecane: 60 Sekund Biznesu: Niemcy najważniejszym partnerem handlowym.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 5

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marcin

h... d... i kamieni kupa tym pedrylom

P
Polihistor

Muszę się zatem poprawić - najlepiej od razu. I pisząc prosto z mostu: stare, zużyte do cna twarze. Co one mogą zaproponować nowego, zwłaszcza w sytuacji, gdy ich wcześniejsze pomysły dawno już zbankrutowały? Ale nic to - Forum Nowych Idei jest dla nich jak znalazł. W ich własnym przynajmniej pojęciu.

X
XXX

bo może się Pan potknąć o jakieś głupstwo których na konferencji tej jest
ponad wszelką miarę!

X
XYZ

na której wszyscy będą mogli mówić o wszystkim i niczym.
Więcej? Szkoda słów!

P
Polihistor

- nowych i oryginalnych.
Już pędzę, żeby posłuchać! :-)

Dodaj ogłoszenie