reklama

Uwaga na korki w tunelu i nie tylko. Na Jabłoniowej i Myśliwskiej zmiany w organizacji ruchu

Maciej PietrzakZaktualizowano 
mat. pras.
Od dziś kierowcy muszą się przyzwyczaić do nowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Jabłoniowej i Warszawskiej. W sobotę ruszą za to rozplanowane na tydzień prace serwisowe w tunelu pod Martwą Wisłą. Samochody przez ten czas będą się poruszać w nim tylko jedną z dwóch rur.

Dziś rano drogowcy od wielu miesięcy przebudowujący rejon węzła Jabłoniowa/Warszawska/Trasa W-Z zamknęli nowy odcinek tej pierwszej. Wprowadzona zmiana w organizacji ruchu dokładnie polega na wyłączeniu jezdni w ul. Jabłoniowej na odcinku od zjazdu w al. Armii Krajowej do skrzyżowania z Warszawską. Objazdy wyznaczono ul. Leszczynową lub Cedrową i al. Havla.

Są też lepsze informacje dla kierowców w tym rejonie. Ruch na ul. Warszawskiej w relacji Szadółki - Ujeścisko będzie odbywał się bez zmian. Jednocześnie otwarta zostanie relacja z trasy W-Z do ul. Kartuskiej przez ul. Limbową. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej dwa miesiące.

Co aktualnie dzieje się na tym placu budowy?

- Przy ul. Myśliwskiej trwają prace brukarskie oraz związane z przyłączeniem wodociągu. Na obiekcie mostowym wykonawca realizuje roboty związane z wykonaniem podpór oraz prefabrykacją łuków konstrukcyjnych mostu. W rejonie ul. Limbowej oraz przy stacji paliw trwają prace brukarskie, wykonywane są również prace związane z budową fundamentów pod słupy trakcyjne. Kontynuowane są roboty przy budowie wodociągu oraz instalacji oświetlenia ulicznego wzdłuż ul. Kartuskiej. Przy ul. Warszawskiej i Jabłoniowej realizowane są zadania polegające na budowie budynków obsługi pętli oraz stacji prostownikowej. Na ul. Nowej Warszawskiej trwa wykonywanie podbudowy pod jezdnię - informuje Jędrzej Sieliwończyk z biura prasowego gdańskiego magistratu.

Jutro późnym wieczorem rozpoczną się z kolei utrudnienia w tunelu pod Martwą Wisłą związane z zaplanowanymi pracami gwarancyjnymi i serwisowymi. W godz. 22-24 w sobotę przeprawa będzie w ogóle nieprzejezdna ze względu na konieczność ustawienia barier tymczasowej organizacji ruchu. Będzie ona wyglądała w następujący sposób - od nocy z soboty na niedzielę do środy 10 kwietnia wieczorem, zamknięta będzie nitka T1 (w kierunku Letnicy). Ruch odbywał się będzie dwukierunkowo w rurze T2. W środę oraz w niedzielę 14 kwietnia w godz. 22-24 powtórzy się sytuacja z jutra - przejazd tunelem w ogóle będzie nie możliwy. Od 10 kwietnia drogowcy z pracami przeniosą się z rury T1 do T2. Koniec wszystkich utrudnień nastąpi we wspomnianą już przyszłą niedzielę.

Na czas prac zmniejszona w tunelu zostanie dopuszczalna prędkość z 70 do 50 km/godzinę. Kierowcy są proszeni o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności.

- W ramach prac gwarancyjnych usuwane będą przesiąki oraz wymienione płyty obudowy ogniowej tunelu. Prace wykonywane będą w oparciu o iniekcję wysokociśnieniową, czyli wtryskiwanie pod wysokim ciśnieniem w pory betonu środka chemicznego, który z kontakcie z wodą pęcznieje i uszczelnia przesiąk - informuje Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni który zawiaduje przeprawą pod Martwą Wisłą.

Przypominamy również, że w mijającym tygodniu podpisana została umowa na remont liczącego blisko kilometr odcinka ulica Trakt Konny od ulicy Smoluchowskiego do ulicy Chodowieckiego. Za niecałe 4 mln zł zmodernizuje go firma MTM.

Prace rozpoczną się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Zgodnie z harmonogramem remont Traktu ma potrwać maksymalnie do końca sierpnia.

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

60 Sekund Biznesu: W Polsce nie ma kierowców

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie