Uwaga kierowcy, utrudnienia przy wiadukcie Biskupia Górka i przy Bramie Wyżynnej w Gdańsku. Zmiana organizacji ruchu

Ryszarda Wojciechowska
Ryszarda Wojciechowska
Uwaga kierowcy, zmiana ruchu przy wiadukcie Biskupia Górka i Bramie Wyżynnej
Uwaga kierowcy, zmiana ruchu przy wiadukcie Biskupia Górka i Bramie Wyżynnej Jakub Steinborn
Udostępnij:
To nie będą łatwe dni, a nawet miesiące dla kierowców w Gdańsku. Trzeba będzie się przyzwyczaić do zmian w organizacji ruchu zarówno przy Wiadukcie Biskupia Górka jak i przy Bramie Wyżynnej.

Uwaga przy Wiadukcie Biskupia Górka

Pod koniec czerwca zakończyła się budowa Wiaduktu Biskupia Górka. Obecnie dobiegł też końca proces odbiorów i pozyskiwania koniecznych do zakończenia inwestycji pozwoleń. W związku z tym od 3 sierpnia planowane jest otwieranie poszczególnych relacji w obrębie zakończonej budowy. Udostępniony zostanie m.in. lewoskręt z Traktu św. Wojciecha w kierunku ul. Zaroślak oraz otwarty zostanie zjazd z al. Armii Krajowej w ul. Okopową.

Na wysokości Urzędu Marszałkowskiego ul. Okopowa będzie jednokierunkowa. Od wyjazdu z parkingu w kierunku Nowego Podwala Grodzkiego będzie ulicą dwukierunkową.

Auta będą mogły bez utrudnień poruszać się w obu kierunkach Nowym Podwalem Grodzkim. Ponadto otwarte zostaną skrzyżowania ul. Nowe Podwale Grodzkie z ul. Rzeźnicką i ul. Żabi Kruk. Ulice Rzeźniczka i Żabi Kruk pozostaną ulicami jednokierunkowymi, ale będą miały odwrócone kierunki w odniesieniu do organizacji ruchu obowiązującej obecnie.
Poruszając się po tym terenie warto zachować szczególną ostrożność.

Uwaga kierowcy, utrudnienia przy wiadukcie Biskupia Górka i przy Bramie Wyżynnej w Gdańsku. Zmiana organizacji ruchu

Kierowcy - uwaga przy Bramie Wyżynnej

Rozpoczęła się budowa przejścia naziemnego przy Bramie Wyżynnej. W związku z tym zaplanowano duże zmiany w organizacji ruchu w tej okolicy. Od 3 sierpnia przez niemal tydzień jezdnia ulicy Wały Jagiellońskie w stronę Pruszcza Gdańskiego zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu. Wyłączony z ruchu zostanie prawy, skrajny pas jezdni, na około 100-metrowym odcinku od węzła Hucisko. Ponadto wydłużona zostanie zatoka autobusowa, tak aby przystanek w całości był dostępny. W ramach tego etapu organizacji przewidziano także zawężenie chodnika przy zatoce autobusowej.

Ale to jeszcze nie koniec zmian. Od czwartku, 5 sierpnia, na stałe zostanie zamknięty lewoskręt i zawrotka znajdujące się na jezdni w kierunku Dworca PKP Gdańsk Główny i Wrzeszcza na wysokości ulicy Wojciecha Bogusławskiego. 

Te utrudnienia w ruchu są konieczne, ponieważ pozwolą na pierwszy etap zmian planowanych na tym obszarze.

A chodzi o budowę przejścia naziemnego przy Bramie Wyżynnej oraz modernizacji nawierzchni fragmentu ulicy Wały Jagiellońskie.
Kierowcy poruszający się po tym obszarze muszą się liczyć z utrudnieniami co najmniej do końca roku.

Za to nowe przejście naziemne nie tylko ma zwiększyć bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, ale jest także częścią realizowanej polityki miasta, zmierzającej do przywrócenia Śródmieścia pieszym.

Uwaga kierowcy, utrudnienia przy wiadukcie Biskupia Górka i przy Bramie Wyżynnej w Gdańsku. Zmiana organizacji ruchu

Nowe przejście sterowane będzie sygnalizacją świetlną. Aby ułatwić dostęp do przejścia przebudowane zostaną także przystanki tramwajowe, kosztem zawężenia jezdni w bezpośrednim ich sąsiedztwie. Wykonane zostaną również chodniki w okolicy przejścia, a także przebudowana zostanie zatoka autobusowa od strony Forum Gdańsk.

W ramach tej przebudowy planowana jest także modernizacja nawierzchni jezdni w ul. Wały Jagiellońskie (jezdnia w kierunku Warszawy) na odcinku od ul. Okopowej - stanowiącej kontynuację prac realizowanych w ramach budowy Wiaduktu Biskupia Górka - do okolic skrzyżowania z ul. Hucisko. Natomiast na jezdni w kierunku Gdyni, przebudowany zostanie umożliwiający „zawrotkę”, pas do skrętu w lewo, znajdujący się na wysokości gmachu Narodowego Banku Polskiego.

Koszt inwestycji to ok. 5,8 mln złotych. Kierowcy poruszający się po tym obszarze muszą się liczyć z utrudnieniami co najmniej do końca roku. Prace zapowiadane są bowiem do końca grudnia 2021 roku.

Jesteś świadkiem wypadku? Daj nam znać! Poinformujemy innych o utrudnieniach. Czekamy na informacje, zdjęcia i wideo!

Śledź na bieżąco nasz raport 24h/dobę:

INFORMACJE DROGOWE z województwa pomorskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie