Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Utrudnienia na drogach na Pomorzu - weekend 26-28 lipca 2019. Raport Drogowy - remonty i utrudnienia na pomorskich drogach

Reporterzy DB
Gdzie na Pomorzu możemy spodziewać się utrudnień? Na których drogach trwa budowa nowych dróg, rond, naprawa nawierzchni czy koszenie trawy? Zobaczcie nasz Raport Drogowy na najbliższy weekend 26-28 lipca 2019.

Gdańsk
Jutro rusza Jarmark św. Dominika, przypominamy więc o obowiązujących już od kilku dni utrudnieniach związanych z tą imprezą. W godz. 10-20 z ruchu kołowego wyłączone są ulice: Tkacka, Kołodziejska, Pańska, Węglarska, Straganiarska (na odcinku od ul. Grobla III do ul. Warzywniczej), Grobla I-IV, a także Św. Ducha i Szeroka (obie na odcinku od ul. Złotników do ul. Bosmańskiej). Dostęp do nich będą miały jedynie osoby legitymujące się identyfikatorem wydanym przez Międzynarodowe Targi Gdańskie, organizatora Jarmarku. Przez cały okres trwania imprezy (do 18 sierpnia) odwróceniu ulegnie zaś ruch na ul. Szklary oraz Lawendowej na odcinku od ul. Szerokiej do ul. Podwale Staromiejskie. Warto zapamiętać, że na kilku kluczowych ulicach Starego Miasta wprowadzono ruch jednokierunkowy, w tym na Podwalu Staromiejskim (ruch tylko w kierunku ul. Stara Stocznia), Stolarskiej (ruch tylko w kierunku ul. Łagiewniki) i Igielnickiej. Będzie on obowiązywać aż do 1 września.

W miarę możliwości radzimy też omijać al. Grunwaldzką na wysokości kompleksu biurowców Alchemia i skrzyżowania z ul. Kołobrzeską. Od minionego wtorku do 15 sierpnia zawężony (bez prawego pasa) jest ok. 100-metrowy fragment jezdni Grunwaldzkiej w kierunku Gdyni. Wszystko w związku z budową biurowca Wave. Dziś z kolei rusza w tym rejonie również naprawa na zawrotce przed wspomnianym skrzyżowaniem z ul. Kołobrzeską. Roboty mają na celu naprawę nawierzchni pasa do zawracania i potrwają ok. 4 tygodni. Przez ten czas pas do zawracanie będzie oczywiście zamknięty a manewr ten będzie możliwy na samym skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Kołobrzeską.

Od wtorku 30 lipca szykuje się z kolei zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Myśliwskiej. Wszystko w związku z budowaną trasą Nowa Bulońska Północna. Zamknięty dla ruchu zostanie przejazd przez skrzyżowanie ul. Bulońskiej i Myśliwskiej. Przejazd w kierunku Jasienia odbywać się będzie nowym układem drogowym tj. ulicą Nową Bulońską i Nową Wołkowyską w kierunku ronda przy ul. Wołkowyskiej i Myśliwskiej. Od ronda Myśliwska/Wołkowyska do wysokości ul. Powstania Listopadowego ul. Myśliwska pozostanie dwukierunkowa. W kierunku centrum od ronda Myśliwska/ Wołkowyska pojedziemy przez ul. Nową Wołkowyską i Nową Bulońską. Dodatkowo otwarty zostanie przejazd z ul. Myśliwskiej w kierunku ul. Piekarniczej.

Chmielno
W związku z odbywającą się piątą edycją Triathlon Chmielno w dniach 27-28 lipca wystąpią poważne utrudnienia w ruchu drogowym ta terenie i wokół miejscowości. W sobotę 27 lipca w godz. 15.05-17 wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Grodzisko od skrzyżowania z ul. B. Grzędzickiego do okolic zjazdu w stronę gospodarstwa agroturystycznego Dom Nad Jeziorem w Chmielnie. W niedzielę, 28 lipca zaś od godz. 12.05 do 14.30 trasa rowerowa wyznaczona została od stadionu przy Zespole Szkół w Chmielnie (ul. B. Grzędzickiego 28), dalej przez ulice B. Grzędzickiego, Świętopełka, Spacerową do skrzyżowania z ul. Gryfa Pomorskiego i kolejno aż na wysokość południowego brzegu jez. Kłodno. W godz. 12.45-15.45 zaś wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Grodzisko od stadionu gminnego do okolic zjazdu pod Ośrodek Wypoczynkowy Szuwarek.

Wejherowo
W dalszym ciągu trwają prace remontowe na ulicy Karnowskiego (odcinek od ul. Przemysłowej do ul. Ofiar Piaśnicy). Roboty obejmują m.in. wymianę nawierzchni, a także budowę nowego chodnika, ścieżek rowerowych, wjazdów do posesji i zatoczek autobusowych. Przebudowa ul. Karnowskiego wiąże się także z budową kanalizacji deszczowej i modernizacją oświetlenia.

Powiat gdański
W Kleszczewie (gm. Trąbki Wielkie, powiat gdański) prace drogowe nadal trwają, zaś ruch odbywa się wahadłowo tymczasowym objazdem wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 222.

Powiat pucki
Radzimy omijać Łebcz i centralne skrzyżowanie we wsi (to alternatywny dojazd do m.in. Jastrzębiej Góry i Karwi lub Władysławowa, dzięki któremu ominiemy część DW 216 ), bo trwa jego przebudowa. Niebawem pojawi się tu sygnalizacja świetlna, która ma wydatnie poprawić bezpieczeństwo na tym dość prostym, ale sprawiającym turystom sporo problemów przecięciu dróg w gminie Puck. Jakkolwiek prace drogowe nie powinny być bardzo uciążliwe, bo drogowcy starają się utrzymywać płynność ruchu.

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki