Utrudniena w ruchu na Kaszubach. Remont na wiadukcie w Leźnie i moście w Białogardzie

Janina Stefanowska
Uwaga kierowcy! Od poniedziałku można się spodziewać pierwszych utrudnień na drodze krajowej nr 7 z Żukowa do Gdańska. Potrwają one około dwóch miesięcy.

Drogowcy już przed weekendem zaczęli rozstawiać oznakowanie, by z nowym tygodniem nie zaskoczyć kierowców udających się z Kaszub do Gdańska ograniczeniem ruchu na wiadukcie i ograniczyć chaos spowodowany zmianą organizacji ruchu.

- W poniedziałek około południa, po porannym szczycie komunikacyjnym, remont rozpocznie się na dobre i ruch przez wiadukt w Leźnie odbywać się będzie tylko jednym pasem ruchu, naprzemiennie.

Remont wiaduktu obejmuje rozbiórkę istniejących barier, balustrad i wsporników. Drogowcy wykonają nowe wsporniki, ułożą warstwy nawierzchniowe i izolacyjne oraz nowe elementy wyposażenia pomostu.

Aby skrócić maksymalnie czas utrudnionego przejazdu przez wiadukt, roboty będą prowadzone jednocześnie po obu stronach obiektu, a ruch odbywać się będzie wahadłowo.

- Sygnalizacja świetlna będzie sterowana ręcznie, w zależności od potoku nadjeżdżających samochodów - dodaje Piotr Michalski. - Rano wydłużone będą okresy przejazdu dla samochodów zbliżających się od strony Żukowa, zaś po południu - dla wyjeżdżających z Gdańska. Prosimy, aby kierowcy podporządkowali się poleceniom osób kierujących ruchem, a także uzbroili się w cierpliwość.

Remont kosztować ma 820 tysięcy złotych.

Zapewne część z kierowców będzie omijać remontowany wiadukt w Leźnie, wybierając od ronda turbinowego w Gdańsku Kokoszkach trasę ul. Budowlanych do Banina, a stamtąd ul. Lipową przez Pępowo do Żukowa.

W Pępowie czeka ich zmiana organizacji ruchu - bo w centrum wsi, na skrzyżowaniu drogi powiatowej Miszewo - Leźno oraz ulic Lipowej i Armii Krajowej, od 3 października działa sygnalizacja świetlna.

Została ona wybudowana sumptem Starostwa Powiatowego w Kartuzach za kwotę 499 639 zł.

Już dziś, 5 października zmieni się organizacja ruchu w Białogardzie, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 214 z Łeby do Warlubia.

Ze względu na przebudowę mostu w Białogardzie na trasie Lębork - Wicko poprowadzone będą objazdy.

Całkowite zamknięcie mostu dla ruchu potrwa około trzech miesięcy.

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie