reklama

Ustka: Zbudują nowy wiadukt

Hubert BierndgarskiZaktualizowano 
Już za tydzień rozpoczną się prace budowlane przy wiadukcie nad torami kolejowymi w Ustce. Budowa nowego obiektu ma się zakończyć w ciągu dwóch miesięcy. Łączny koszt inwestycji to około 3 mln zł.

Przypomnijmy, że wiadukt przy ulicy Westerplatte obsunął się 27 stycznia br., podczas prac remontowych. Prowadzono je na wniosek nowego właściciela wiaduktu i biegnącej nad nim drogi (od stycznia 2009 jest to droga krajowa zarządzana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad). Obsunęło się wówczas jedno z przęseł. Droga nad wiaduktem została całkowicie zablokowana.
Przez kilka tygodni mieszkańcy zachodniej części miasta i właściciele firm działających w porcie nie mogli dojechać do swoich do domów i przedsiębiorstw.

Objazd najpierw odbywał się leśną drogą, co wydłużało dojazd o ponad 10 kilometrów. Później przygotowano specjalny objazd obok mostu. Co ciekawe, zaraz po wypadku słupscy policjanci zaczęli poszukiwać instytucji, która powinna zarządzać mostem.

- Kiedy przejmowaliśmy most, nie było żadnej dokumentacji technicznej ani wykazu jakichkolwiek remontów - mówi Piotr Michalski, z gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Można powiedzieć, że wiadukt nie miał żadnego właściciela. Dlatego doszło do tego wypadku, bo nikt należycie się nim nie opiekował. Przetarg na remont wiaduktu wygrało konsorcjum firm z Mostek i Człuchowa. Prace będą polegały na budowie nowego obiektu, nowych chodników i połączeń oraz całej infrastruktury technicznej.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie