Gdańsk. Wernisaż wystawy Grand Press Photo 2022
Trójmiasto stało się pierwszym przystankiem wystawy w jej podróży po Polsce. Prace będzie można oglądać od poniedziałku do piątku, w godzinach 9 - 18 w budynku Wave przy al. Grunwaldzkiej 347 w Gdańsku.
Cała ekspozycja składa się z 302 fotografii: 48 zdjęć pojedynczych, 11 fotoreportaży, pięciu projektów dokumentalnych oraz ośmiu zdjęć pojedynczych i trzech fotoreportaży w kategorii Young Poland, wykonanych w sumie przez 63 autorów. Prace te trafiły do finału konkursu, w którym jury przewodniczyła amerykańska fotoreporterka, sześciokrotna laureatka World Press Photo – Ami Vitale.
ZOBACZ TEŻ:
Karolina Misztal, laureatka Grand Press Photo 2022: Fotografia prasowa zawsze ma sens
Tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia Wojciecha Grzędzińskiego dla „The Washington Post”, przedstawiająca Irinę Maniukinę, która gra na fortepianie w swoim dopiero co zbombardowanym przez Rosjan domu.