Uroczysta przysięga marynarzy

  Uroczysta przysięga marynarzy

  Hubert Bierndgarski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Prawie 500 młodych marynarzy z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, w obecności rodzin, zaproszonych gości i dowódców złożyło wczoraj ślubowanie na sztandar jednostki. Uroczysta przysięga odbyła się na promenadzie nadmorskiej w Ustce.
  Zdaniem organizatorów, przysięga w miejscu publicznym podnosi jej prestiż i promuje miasto.

  Podczas ceremonii rodzice marynarzy osiągających najlepsze wyniki w szkoleniu podstawowym zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi, a ich synowie czterodniowymi urlopami. Wszyscy wyróżnieni zostali również podjęci przez komendanta centrum uroczystym obiadem. Po przysiędze żołnierze wyjechali na swój pierwszy urlop.


  - Po powrocie z urlopu przez kolejne tygodnie marynarze przejdą specjalistyczne szkolenie w kilkunastu specjalnościach morskich i brzegowych - mówi Robert Biernaczyk, oficer Prasowy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

  - Będą to między innymi szkolenia z zakresu systemów łączności, mechaniki i artylerii okrętowej, nawigacji, obsługi urządzeń okrętowych, logistyki oraz rozpoznania i likwidacji skażeń. Po zdaniu egzaminów zasilą jednostki pływające i brzegowe Marynarki Wojennej od Gdyni aż po Świnoujście.

  Przysięga wojskowa jest najbardziej doniosłym momentem w czasie służby wojskowej w Siłach Zbrojnych RP, mającym głębokie tradycje w dziejach oręża polskiego. Składa ją każdy żołnierz. Zgodnie z ceremoniałem, przysięga wojskowa odbywa się w czasie uroczystego apelu, w obecności rodzin i dowódców.

  W tym roku w Ustce odbędzie się jeszcze jedna przysięga - 6 września.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo